Кожен третій мотоцикліст користується смартфоном під час руху

Бувалі мотоциклісти зі скепсисом ставляться до використання в мотоциклах нових цифрових технологій. Однак дослідження, проведене Bosch в партнерстві з Innofact AG, показує, що майже 90% опитаних мотоциклістів в Німеччині так чи інакше користуються в поїздках смартфонами. Як правило, їх використовують для попереднього планування маршруту або на зупинках. Третина респондентів (34%) визнаються в тому, що користуються смартфоном під час руху, а це неприпустимо і надзвичайно небезпечно.

Результати опитування свідчать про те, що більшість мотоциклістів бажає використовувати смартфони під час їзди. Однак це має бути абсолютно безпечно – як для мотоцикліста, так і для інших учасників дорожнього руху. Саме тому компанія Bosch розробила технологію mySPIN. Головна її мета – зробити так, щоб мотоциклісти користувалися смартфонами, не відволікаючись від дороги.

  Aston Martin представила мотоцикл за 108 тисяч євро

За допомогою інструменту інтеграції смартфонів mySPIN зображення з екрану смартфона відображається на штатному дисплеї мотоцикла. Технологія контролює повідомлення мобільних додатків, в результаті чого на дисплеї відображаються лише найважливіші дані. Коли телефон підключений до бортової системи мотоцикла, водій може користуватися кнопками і клавішами управління на кермі для доступу до контактів, календаря і обраних додатків. При розробці технології приділено особливу увагу спрощенню взаємодії з додатками. Так, ввести маршрут можна, використовуючи дані про контакти, які зберігаються в списку смартфона.

Система підключена до CAN-шині мотоцикла і за допомогою мережевого підключення може обмінюватися даними з хмарним сервером. Завдяки цьому з’явилася можливість отримувати повідомлення про доступність інфраструктури на маршруті. Наприклад, мотоцикліст отримає повідомлення про низький рівень палива в баку разом з інформацією про розташовані поблизу АЗС. Функціонал mySPIN був розроблений компанією Bosch спільно з Calimoto, Sygic і Mireo.