Скільки коштує розмитнення авто в Україні

Наш онлайн-калькулятор допоможе вам дізнатися, скільки коштує розмитнення авто з Європи в Україні за формулою, яка діє в 2019 році.

Сума розмитнення складається з трьох основних компонентів – акцизу, мита і ПДВ. Нижче розповімо детальніше про кожен з них.

Акциз розраховується за формулою – Ставка (базова) х К (двигун) х К (вік), де Ставка (базова) – це ставка податку в євро за 1 одиницю транспортного засобу:

  • з бензиновим двигуном об’ємом до 3000 куб. см. включно – 50,0;
  • з бензиновим двигуном об’ємом понад 3000 куб. см. – 100,0;
  • з дизельним двигуном об’ємом до 3500 куб. см. включно – 75,0;
  • з дизельним двигуном об’ємом понад 3500 куб. см – 150,0;

К (двигун) – це коефіцієнт, який визначається діленням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння в куб. см. на 1000 куб. см;

К (вік) – це коефіцієнт, що дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва транспортного засобу, до року визначення ставки податку (для нових транспортних засобів і транспортних засобів, які використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1, а для транспортних засобів, які використовувалися понад п’ятнадцять повних календарних років, коефіцієнт дорівнює 15).

Мито становить 10% від ціни автомобіля, заявленої в документах на авто. У деяких випадках митниця може засумніватися в об’єктивності заявленої ціни і зажадати проведення експертизи, за результатами якої оціночна вартість авто може істотно зрости. Втім, таке рішення можна оскаржити.

ПДВ дорівнює 20% від суми акцизу, мита і ціни автомобіля.