5 поширених проблем двигунів Opel та Chevrolet

Бензинові двигуни з позначенням A24XE або A24XF робочим об’ємом 2,4 л встановлювали з 2010 по 2018 рік на кросовери Opel Antara та Chevrolet Captiva. Ось п’ять найбільш поширених проблем з цими агрегатами.

Що це за двигун?

Двигун – атмосферний. Ступінь стиснення не дуже високий – 10,4. Проте виробники автомобілів налаштовували його під бензин А-95 і не рекомендують заливати пальне з нижчим октановим числом.

В основі двигуна лежить алюмінієвий блок циліндрів. 16-клапанна головка теж відлита з алюмінієвого сплаву. Оптимальні теплові зазори у клапанному механізмі підтримують гідрокомпенсатори. На розподільних валах встановлені пристрої регулювання фаз. Привід ГРМ – ланцюговий.

Проблема №1. Помилки в обслуговуванні

Мотори A24XE/A24XF особливо чутливі до дотримання моментів затягування свічок запалювання, кріплення головки блоку циліндрів та передньої кришки. Метал м’який, при перетяжці можливі деформації деталей та тріщини. Тому ніяких «зроблю на око» – всі кріплення затягуються виключно динамометричним ключем.

Проблема №2. Слабкий привід ГРМ

Привід ГРМ часом не витримує навіть 50-60 тисяч кілометрів. Зазвичай це трапляється на тих машинах, які часто їздять із повним завантаженням або водії яких люблять активний стиль їзди. В обох випадках двигун динамічно розкручують, привід зазнає великих навантажень і швидше виходить з ладу.

Якщо зволікати з заміною натягувача, що вийшов з ладу, ланцюг може пошкодити передню кришку двигуна й витрати на ремонт суттєво зростуть. А якщо вже розкрили передню кришку, має сенс замінити натягувачі та заспокійники ланцюгових приводів балансирних валів. Вони також ненадійні та ламаються при невеликих пробігах.

Проблема №3. Збій по фазах

Фазообертачі на розподільних валах теж часто відмовляють. Зазвичай у них виходять з ладу електромагнітні клапани. При цьому на панелі приладів спалахує Check Engine, а двигун починає відчутно втрачати потужність. Змінити клапан нескладно та недорого.

Проблема №4. Споживання оливи

У багатьох моторів через недостатню жорсткість блоку порушується геометрія циліндрів, через що збільшується витрата оливи. З цієї причини двигун боїться перегрівів – блок може «повісти» навіть за невеликого перевищення температури.

Проблема №5. Протікання оливи

Найчастіше «пітніє» з’єднання кришки та головки блоку циліндрів і це відбувається вже на невеликих пробігах. Це дивно ще тому, що клапанну кришку не знімають під час обслуговування. Адже клапани забезпечені гідрокомпенсаторами та не потребують регулювання.

Висновок

Двигун A24XE – типовий представник сучасних силових агрегатів, які рідко долають позначку 300 тисяч кілометрів без серйозного ремонту. Багато двигунів виходять з ладу через перегрівання та проблеми з ланцюговими приводами. На ці слабкі місця варто звернути особливу увагу.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.