6 фатальних помилок при заміні моторної оливи

Заміна моторної оливи – це зовсім не складна сервісна операція. Але потрібно пам’ятати про кілька важливих моментів, щоб випадково не вбити двигун і не влетіти на дорогий ремонт.

Великі інтервали між замінами

Міняти оливу відповідно до заводської інструкції – не завжди гарна ідея. Виробники зазвичай рекомендують проводити цю операцію раз на 15 000 км, але для більшості автомобілів це занадто великий інтервал. Навіть хороші синтетичні оливи ефективно працюють 250–300 мотогодин. Середня швидкість в автомобілів, які часто штовхаються в міських заторах, – близько 25 км/год. Відповідно, оливу бажано оновлювати кожні 7500 км. Деякі автовиробники застерігають: за важких умов експлуатації треба міняти оливу вдвічі частіше. А поїздки завантаженим містом цілком можна вважати важкими умовами.

Недбале обслуговування

Оливу можуть не замінити взагалі. Причому це може трапитися не тільки в гаражному автосервісі, а й там, де, здавалося б, подібне неможливо. Фільтр зовні протруть ганчіркою, а що олива чорна, далеко не кожен клієнт помітить. У дизельних моторах навіть свіжа олива темніє майже миттєво.

Або можуть замість рекомендованої автовиробником залити оливу дешевшу та, відповідно, простішу. Сервісні станції отримують оливу в бочках, які зазвичай знаходяться поза ремзоною, тому клієнт не може бути впевнений, що у двигун залили те, що потрібно. До того ж сервісмени подекуди округляють до цілого кількість залитої оливи (на свою користь, звичайно). Так, заправний об’єм двигуна складає 3,7 л, а заплатите як за чотири. Саме тому краще бути присутнім при заміні та привозити з собою оливу та фільтр. Або як альтернативний варіант – освоїти цю операцію самостійно.

Неякісний фільтр

Фільтри підробляють не рідше, ніж оливу, і такі деталі зазвичай погано виконують свої обов’язки. Невідфільтрована олива прискорює зношування деталей газорозподільного механізму, шатунно-поршневої групи, колінвала, а також може вивести з ладу актуатори системи управління фазами. У перевірених мережевих магазинах ризик придбати підробку набагато менший. А ще краще купувати розхідники, виготовлені за оригінальними технологіями, які копіювати важко та дорого.

Непотрібні промивання

Деякі автомобілісти при кожній заміні оливи використовують мийні засоби. Наприклад, так звані «п’ятихвилинки». У цьому нема потреби, якщо регулярно міняти оливу у двигуні, дотримуючись вкорочених інтервалів. Даремно витратите час та гроші.

Додаткові присадки

Справному двигуну, в який залита високоякісна олива, присадки не потрібні. А якщо почався оливожер, з’явилися стуки, викликані перекладкою поршнів, витягнувся ланцюг і розрегульовані клапани, ніякі чудо-засоби не допоможуть. Двигун потрібно ремонтувати.

На доливання

Купуючи оливу або замінивши її на сервісі, бажано взяти ще хоча б 1 літр, про всяк випадок. Навіть якщо двигун не страждає на оливожером, при зміні режиму експлуатації витрата може стати відчутною. Таке часто трапляється у тривалих поїздках. Під час руху швидкісними дорогами або гірськими серпантинами споживання оливи двигуном зростає.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.