Авто генератор: ремонтувати чи купити новий?

Генератор є джерелом електричної енергії для будь-якого автомобіля. Так само як й інші механізми автомобіля, автомобільний генератор підлягає зношуванню і має обмежений термін служби. Що ж робити якщо генератор вичерпав свій ресурс, ремонтувати чи замінити на новий?

У нерідких випадках, генератор автомобіля можна відремонтувати. Високоякісний ремонт генераторів у Києві можливий тільки за умови повної його діагностики та демонтажу. Але в цьому випадку врахуйте термін експлуатації даного генератора, і доцільність ремонту в цілому. Якщо генератор був встановлений давно і вже має великий знос, то краще купити новий генератор. Будьте уважні під час вибору генератора, обирайте строго відповідно до вашого авто, нерідко продавці пропонують просто схожий генератор, але він може не підійти по кріпленнях і видах підключення до бортової електромережі.

Демонтаж, діагностика та ремонт генератора не завжди призводить його до повного відновлення. Можливе утворення дефектів, які начебто компенсують один одного, так, наприклад, занижений показник напруги генератора може залежати від відмови діодного моста, в той час, як спалений регулятор напруги спровокує завищений показник. За малих навантажень генератор вироблятиме 13,8 – 14,9 В, що є нормою, але якщо навантаження збільшити, то віддача енергії генератора почне падати. А якщо під час діагностики не виявити наявність замикання діодного моста або порушення обмотки, то нововстановлений регулятор напруги відразу ж згорить.

Етапи ремонту та діагностики генератора, знаючи їх, ви можете приблизно порахувати, у скільки обійдеться ремонт старого генератора.

  • Зняття старого генератора і зовнішній огляд на виявлення видимих пошкоджень
  • Розбір генератора, видалення забруднень і промивка спец рідиною
  • Діагностика несправностей. Дефектування.

Що ремонтується в генераторі, а які деталі можна тільки замінити?

Одним з найбільш трудомістких вважається ремонт статора генератора, шляхом перемотування. До його перегорання можуть призвести порушення ізоляції у вигляді лакового покриття, а також механічні пошкодження обмотки. Кваліфіковані фахівці запропонують заміну статора на аналогічний з іншого генератора, а багато хто може запропонувати ремонт. Зверніть увагу, що перемотування обійдеться дешевше придбання цілого вузла на 20-30 %.

За послугами з ремонту генератора та іншими послугами звертайтесь до автосервісу Генстар https://genstar.ua/uk/uslugi-genstar/dodatkovi-ta-slyusarni-roboty/remont-hodovoyi.

Ще важче йдуть справи з ротором. У разі поломки ротора його доведеться поміняти, тому що зазвичай його конструкція не розбірна. Вартість його становить 40-60% від ціни самого генератора. Заміна ротора здійснюється з подальшим балансуванням. У деяких майстернях за відсутності ротора або відповідного генератора можуть запропонувати ремонт, цей процес дуже трудомісткий і дорогий. Виправданий такий ремонт буде в одному випадку, якщо іншого виходу просто немає.

Також під час дефектації може виявиться вихід з ладу підшипників. Вони не ремонтуються і змінюються всі відразу.

Найпростішим і найдешевшим буде заміна щіток і діодного моста, таке трапляється на відносно свіжих генераторах.

Також майте на увазі, що ціна на зняття і встановлення генератора, на різні автомобілі, може відрізняться істотно. На деяких автомобілях, це завдання не з легких і потребує додаткового обладнання.

У багатьох спеціалізованих сервісах з ремонту генераторів можуть запропонувати відновлений генератор з гарантією до пів року, економія в цьому разі може становити до 60% від ціни нового генератора. Такий варіант дуже хороший, але в тому випадку, якщо купуєте його у своєму місті.

Якщо жоден з варіантів не підходить для Вас, варто придбати новий авто генератор хорошої якості.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.