Чи треба очищати воду для пиття і як саме

Вода, яка надходить у наші квартири та будинки магістральними трубами, очищається від мікроорганізмів та небезпечних домішок. Але в більшості населених пунктів через сильне зношування труб та інших факторів пити воду з-під крана без попереднього кип’ятіння не рекомендується, а тим паче — давати її дітям. У такій воді часто є частки іржі, піску, важких металів та хлору, що використовуються для її знезараження. Крім того, неочищена жорстка вода негативно впливає на стан побутових приладів та сантехніки, скорочуючи термін їхньої служби. Вирішити проблему очищення води дозволяють спеціальні системи, а також картриджі для води, якими вони комплектуються.

Від яких домішок очищають воду фільтруючі системи

Залежно від принципу роботи та типів картриджів, системи дозволяють очистити водопровідну воду від:

  • механічних включень (пісок та іржа) — вони роблять воду каламутною, прискорюють зношування труб і псують сантехніку;
  • хлору — за його високої концентрації вода набуває неприємного смаку й запаху, також сполуки з хлором негативно впливають на організм людини;
  • органічних сполук, які можуть викликати кишкові розлади та інші проблеми із ШКТ;
  • заліза — велика кількість призводить до погіршення стану волосся та шкіри після прийняття душу чи ванни;
  • солей жорсткості, які спричиняють утворення накипу на нагрівальних приладах пральної та посудомийної машин.

Використовуючи картриджі, що пом’якшують, періодично відновлюйте їхню функціональність за допомогою таблетованої солі: https://ecosoft.ua/ua/tabletirovannaya-sol.

Як визначити якість води у квартирі

Це можна зробити двома способами. Перший: уважно розгляньте, понюхайте та спробуйте воду. Якщо вона каламутна, жовта або коричнева, з металевим присмаком або вираженим стороннім запахом (хлору, мулу), то потребує очищення. Також про велику кількість домішок свідчить біла плівка на завареному чаї та надмірне швидке утворення накипу в електрочайнику.

Другий спосіб: здати пробу води на аналіз у спеціальну лабораторію. Це вимагає певних грошових витрат, але дозволяє підібрати оптимальну систему очищення. Наприклад, якщо у воді багато лише механічних домішок, підійде магістральна система грубої очистки, яка за допомогою спеціальних фільтрів затримує пісок та іржу у водопровідних трубах ще до надходження води до квартири. Якщо в пробі виявлено небагато органічних сполук та хлору, з ними впорається недорогий фільтр-глечик, що дозволяє отримувати 1–2 л питної води за раз.

Якщо у воді є багато шкідливих та небезпечних сполук, рекомендується встановити систему зворотного осмосу з багатоступінчастим очищенням та додатковими функціями — наприклад, мінералізатором.

Вибираючи систему очищення води, зважайте не лише на її вартість, але й на витрати на встановлення та подальше обслуговування. У всіх пристроях слід періодично змінювати картриджі, але не всюди це можна зробити самостійно — іноді потрібні послуги спеціаліста.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.