Чи є сенс купувати вживані автомобілі в офіційних дилерів?

Сьогодні майже всі офіційні дилери мають програми Trade-In, коли потенційний клієнт може здати свій старий автомобіль в рахунок придбання нового в цьому ж автосалоні. Переваги та недоліки продажу автомобіля офіційному дилеру відомі – це прискіпливий огляд автомобіля та нижча за ринкову ціна. А чим відрізняється придбання вживаного авто в офіційних дилерів від звичайних «перекупів»?

Які програми діють в офіційних дилерів?

В теорії кожен офіційний дилер, який працює за фірмовою програмою оцінки вживаних автомобілів, перед тим як прийняти машину від клієнта, перевіряє її за десятками параметрів. І тільки після того, як по всіх пунктах будуть виставлені галочки відповідності, вона може бути придбана дилером та виставлена на продаж.

Офіційна мережа BMW в Україні, наприклад, має програму BMW Premium Selection. Ця програма пропонує офіційні, технічно справні та перевірені автомобілі BMW з пробігом, які мають гарантію.

В дилерських центрах мережі VIDI натомість діє програма вживаних автомобілів VIDI Select. Під неї підпадають лише автомобілі брендів, які представлені в автосалонах VIDI, а саме: Citroen, Ford, Haval, Honda, Infiniti, Jaguar, Jeep, Land Rover, Lexus, Mazda, MG, Nissan, Opel, Peugeot, Subaru, Suzuki, Toyota, Volvo. Щоб потрапити до програми VIDI Select, автомобіль повинен бути віком до 5 років, з пробігом до 100 тисяч км, підтвердженою історією та без серйозних ДТП. 000

В автосалонах Volvo, Jaguar, Land Rover, Porsche та Bentley діють програми від виробника, які передбачають ретельну перевірку автомобіля з пробігом за чек-листом та мають повністю прозору історію. А на вживані автомобілі Porsche є можливість продовжити заводську гарантію до досягнення автомобілем віку 15 років або 200 000 км пробігу.

Звучить все красиво, але на практиці в реаліях українського ринку на всі ці маркетингові пропозиції не можна покладатись на всі 100%. На жаль, є приклади, коли навіть фірмові програми ретельної перевірки давали збій.

Чи дають гарантію на вживаний автомобіль?

Вживані автомобілі BMW категорії BMW Premium Selection мають один рік повної гарантії від виробника з моменту передачі такого автомобіля клієнту. А в НІКО Авто Холдинг, своєю чергою, всім покупцям автомобілів з пробігом дарують 1 рік технічної допомоги та пропонують пакет гарантійної підтримки на 3, 6 або 12 місяців.

А в компанії Winner пишаються тим, що надають гарантію на вживані автомобілі терміном (увага!) 3 дні або 300 км, що нічого окрім посмішки не викликає. Ну а дехто, як VIDI, взагалі може гарантувати лише юридичну чистоту автомобіля.

В чому переваги того чи іншого офіційного дилера?

Тут, напевно, треба дати слово представникам офіційних дилерів, щоб вони самостійно визначили свої переваги для покупців вживаних автомобілів. Отже…

«У нашій мережі приблизно 90% вживаних автомобілів, які ми допомагали продати клієнтам, мають чітку історію обслуговування. Це і є визначним фактором для нас. Наявність повної історії обслуговування дозволяє клієнтам впевнено приймати рішення, оскільки вони знають, що автомобіль був доглянутим та у належному стані, – каже В’ячеслав Борук, фахівець 1-го Автоцентру Skoda.

«Наша перевага – перевірені автомобілі як за технічним станом, так і за законністю реєстрації», – лаконічно відповідає Олександр Голденберг, директор SEAT Авто-Київ.

«Наші переваги очевидні. Ми перші та єдині, хто надає гарантію від себе на будь-які вживані автомобілі у 3 дні або 300 км, – підкреслює Владислав Росляка, керівник відділу продажу вживаних автомобілів ДЦ «Віннер Автомотів». – Також клієнт отримує автомобіль з повністю прозорою технічною історією та швидкий і безпечний процес придбання. Окрім цього, клієнт може бути впевнений, що він придбає автомобіль за справедливою ціною».

Висновок

Переваги придбання вживаного автомобіля саме в офіційній дилерській мережі насправді суттєві, адже це як перевірений технічний стан машини, так і юридична чистота процесу. Тим, для кого це дійсно важливо, можемо рекомендувати звертатись саме до офіціалів, а не до «перекупів».

З усім тим, пильність не треба втрачати навіть в автосалоні – ставтеся прискіпливо до слів менеджера, не соромтеся перепитувати, якщо щось незрозуміло, уважно читайте документи до їх підписання.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.

ДЖЕРЕЛОAUTO-Consulting