Якщо автомобіліст «підсів» на дизельний мотор, переконати його в нерентабельності такого агрегату неможливо – це майже релігія. Але ми заради об’єктивності все ж спробуємо розповісти про явні недоліки дизельного двигуна.
Зимове дизельне пальне – це, на жаль, все ще лотерея: на деяких АЗС вам із чистою совістю можуть залити й літнє. Відстежити це буває непросто, а ось наслідки будуть катастрофічними: таке пальне на морозі перетворюється на густу масу, а іноді й остаточно твердне. Жодна автохімія при цьому не допоможе: нею потрібно користуватися до заправки, а не після. Єдиний спосіб лікування – евакуація у теплий бокс. З бензиновими моторами таких страшилок немає.
На цінники АЗС краще не дивитись: вартість ДП майже зрівнялася з бензином. І це вбиває головний аргумент на користь дизелів: мовляв, дешева заправка! Так, дизельний двигун все ще економніший за бензиновий, але сам автомобіль у салоні при цьому відчутно дорожчий за такий самий, але бензиновий. Техобслуговування дизельних автомобілів також буде дорожчим. Те саме стосується ремонту: від сервісмена, який обслуговує дизелі, потрібна висока кваліфікація, а це, зрештою, ваші гроші.
У зимовий період високий ККД дизельного двигуна теж має свої мінуси. Пояснення просте: чим менше виділяється тепла, то холодніше в салоні! До прийнятних градусів дизельний мотор розігрівається тільки під навантаженням у дорозі, а ось на стоянці в такій машині холодно. Доводиться використовувати всілякі догрівачі та обігрівачі.
Високий, у порівнянні з бензиновими моторами, тиск у циліндрах дизельних двигунів є причиною їхньої підвищеної шумності, а також вібрації. Особливо це неприємно під час прогрівання. Та й запашок при цьому не з приємних.
Високі дизельні крутні моменти нікуди не зникли. Але сучасний бензиновий двигун з прямим упорскуванням не гірше забезпечує широку полицю того ж крутного моменту. Тому початкова перевага дизеля вже не є такою вагомою.
За інших рівних умов акумуляторній батареї на дизельній машині доводиться важче, ніж на бензиновій. Ступінь стиску – вища, деталі – масивніші. Тому для запуску двигуна потрібно більше енергії, а сама АКБ більшої ємності при заміні обійдеться дорожче.
Якщо першому власнику дизельний двигун спочатку не завдає особливого клопоту, то у другого і наступного власників той самий автомобіль обов’язково почне вимагати додаткових витрат.