Депутати пропонують відбирати в українців покинути автомобілі

Держава хоче відбирати в українців покинути автомобілі. Законопроєкт з відповідною пропозицією нещодавно зареєстрований у Верховній Раді.

«В останній час почастішали випадки перебування на території об’єктів  благоустрою населених пунктів занедбаних транспортних засобів, свідомо залишених безвідповідальними власниками на дуже тривалий час або назавжди». – такими словами починається пояснювальна записка до законопроєкту №10204.

Що пропонують автори документа?

Якщо буде виявлено автомобіль, який нерухомо стоїть 6 та більше місяців, балансоутримувач місяця, де такий транспортний засіб перебуває складає акт, який підписують не менше як три працівники такого балансоутримувача, про те, що виявлено безхазяйний автомобіль.

Далі ця інформація має бути передана до райадміністрації, яка своєю чергою має у 10-денний строк створити комісію із виявлення власника покинутого ТЗ. Комісії відводиться три місяці, аби усіма доступними й законними варіантами відшукати такого власника й повідомити його про необхідність прибрати покинуту автівку.

Якщо ж власника відшукати не вдалося – на автомобіль поміщається табличка «Занедбане майно. Взято на облік». Далі кожні півроку комісія поновлює акт про те, що власника таки немає, якщо він справді не знайшовся. Так триватиме до трьох років, після чого транспортний засіб набуватиме статус безхазяйного, і автівку вилучає райадміністрація.

Наступне, що чекає на покинуту машину – аукціон в електронному форматі. Якщо в автомобілі були залишені якісь речі, які не входять до його комплектації, вони передаються до районного управління поліції.

Кошти, отримані на аукціоні, районна державна адміністрація вносить на банківський депозитний рахунок, а проценти, щорічно нараховані банком, розподіляються у рівних частинах між державним бюджетом та місцевим бюджетом територіальної громади, де покинуте авто було виявлено.

І це ще не все: «аукціонні» кошти в банку зберігаються до 10 років. Якщо до спливу цього строку зареєстрований власник транспортного засобу, котрий був проданий на аукціоні як безхазяйний, не заявить вимогу про перерахування йому цих грошей, тоді ця сума знову розподіляється у пропорції 50:50 між місцевим та державним бюджетами, і в історії ставиться крапка.

Якщо ж власник зголоситься до спливу цих 10 років – тоді він може претендувати на отримання частини коштів – без «депозитних» процентів, а також з вирахуванням витрат, безпосередньо пов’язаних з організацією аукціону, вилученням та транспортуванням покинутого автомобіля.

Нагадаємо, що наразі це лише пропозиція, офіційно оформлена у вигляді законопроєкту. Якому, як відомо, щоб стати законом, слід пройти всі передбачені регламентом процедури, включно з голосуванням парламентарів й отриманням підпису Президента. І як кожен проєкт, він може бути як схвалений, так і відхилений.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

ДЖЕРЕЛОAUTO.RIA.com