Деталі вашого автомобіля, які коштують ціле багатство

У сучасних автомобілях є деталі, про існування яких ми дізнаємось лише тоді, коли треба платити за їх ремонт або заміну. Ось список компонентів, які ви не очікували мати у своєму автомобілі, але які можуть завдати шкоди вашому сімейному бюджету.

Датчик радара

Раніше таке обладнання було потрібне на кораблях або в літаках, але оскільки наші автомобілі оснащені електронікою та пропонують функції часткового автономного водіння (наприклад, адаптивний круїз-контроль, автоматичне гальмування), у передній частині автомобіля з’явився мініатюрний радар. Його завдання – перевірити та доповнити інформацію, надану камерами, які спостерігають за тим, що відбувається перед автомобілем.

Багато водіїв дізнаються про те, що в автомобілі був радіолокаційний датчик лише тоді, коли бачать кошторис вартості ремонту після невеликої, здавалося б, ДТП. Зазвичай датчик коштує 500-1000 доларів. Додайте сюди вартість бампера, датчиків паркування, послуги фарбування елементів. А якщо постраждала ще й світлодіодна оптика…

Сажовий фільтр

Цілком можливо, що у вашому бензиновому автомобілі є те, що роками не дає спати власникам дизелів, – сажовий фільтр! Так, це не помилка, норми вихлопних газів, що діють в Європі, настільки суворі, що для багатьох бензинових двигунів потрібні сажові фільтри. З кінця 2018 року більшість бензинових моделей від BMW, Mercedes, Audi, Volkswagen, Opel та Peugeot можуть мати на борту сажовий фільтр. Гарантія на ці автомобілі закінчилася нещодавно або скоро закінчиться! Новий фільтр коштує, залежно від марки та моделі, від кількох десятків до кількох сотень доларів.

Двомасовий маховик

Як і у випадку з сажовим фільтром, тут власники автомобілів з бензиновими двигунами також часто думають, що їм не потрібно турбуватися про те, на що власники дизелів витрачають чималі гроші. Двомасові маховики – тобто демпфери, призначені для захисту трансмісії від вібрацій та «пострілів» крутного моменту, також часто зустрічаються в бензинових двигунах.

Охолоджувач EGR

Багато власників автомобілів зі зламаними охолоджувачами EGR заплатили чималу суму за своє незнання, оскільки вихід з ладу цієї деталі викликає симптоми, дуже подібні до пошкодження прокладки головки циліндрів. У багатьох випадках клієнт, який дістається до СТО з поламаною машиною, отримує рахунок на сотні доларів лише за ремонт головки та заміну прокладки під нею, хоча насправді потрібно було придбати лише кулер вартістю кілька десятків доларів.

Охолоджувач EGR

Для уточнення: з метою зменшення викидів оксидів азоту у багатьох автомобілях вихлопні гази частково повертаються в камери згоряння – це так звана рециркуляція відпрацьованих газів. Для того, щоб вихлопні гази якомога більше потрапляли в камери згоряння, їх обсяг необхідно зменшити, а це можна зробити, охолоджуючи їх. Для цього сучасним дизелям потрібен охолоджувач EGR, тобто невеликий теплообмінник, в якому вихлопні гази охолоджуються. Проблема в тому, що тонкі стінки теплообмінника з часом втрачають свою герметичність, а потім вихлопні гази надходять до теплоносія – симптоми тоді майже такі самі, як у випадку згорілої прокладки під головкою, тобто рідина зменшується, а вихлопні гази «бульбашать» у вирівнювальній ємності.

Якщо хтось скористається «тестером прокладок головки» і послідовно інтерпретує результати, він може виявити, що головку потрібно зняти та принаймні замінити прокладку. Однак часто виявляється, що попри дорогий ремонт, симптоми залишаються незмінними – лише тоді дехто згадує про охолоджувач EGR.

Наша порада: якщо у вашого дизеля є симптоми, що вказують на перегорання прокладки головки блоку циліндрів, спочатку попросіть перевірити, чи не є проблема в маленькому охолоджувачі EGR – так буде набагато дешевше!

Свічки з датчиком тиску

Відомо, що ремонт сучасних дизелів може коштувати чимало, але ціни на деякі запчастини подекуди шокують ще більше. Звичайні дизельні свічки запалювання коштують недорого, але є й такі, за які доводиться платити, наприклад, 200-300 доларів, а іноді навіть більше. За одну штуку! Чому так дорого? Оскільки деякі свічки запалювання інтегровані з датчиками тиску, які постійно контролюють стан у камерах згоряння. Погана новина полягає в тому, що їх не можна замінити звичайними свічками запалювання, а також не варто їздити зі зламаними свічками, оскільки контролер двигуна не матиме всієї необхідної інформації для належного керування двигуном.

Свічки з датчиком тиску

Електронні амортизатори

У деяких сучасних автомобілях водій може регулювати жорсткість підвіски – достатньо лише натиснути кнопку. Це все завдяки «розумним» амортизаторам. Але коли настає час їх міняти, готуйтеся до витрат. Якщо стандартний амортизатор коштує, наприклад, 50-100 доларів, і ви маєте змогу вибирати з альтернативних варіантів різної якості, у випадку з «розумними» амортизаторами ціни зазвичай в десять разів вище. Так, 50-1000 доларів за один амортизатор!

Чи можна замінити «розумні» амортизатори на звичайні, дешевші? Часто так, але іноді доводиться міняти ще й пружини, або вносити зміни в електроніку автомобіля.

Два акумулятори в автомобілі

Все більше автомобілів мають принаймні дві батареї на борту – і це стосується не лише гібридів. Один акумулятор служить стартерним, а інший живить бортову електроніку та аксесуари. У сучасних автомобілях така конструкція іноді необхідна – енергоємних приладів на борту іноді настільки багато, що ризик того, що машина не заведеться після кількох днів бездіяльності, буде надто великим. У будь-якому випадку, для стартерного акумулятора важливі інші параметри, ніж для акумулятора для живлення електроніки та аксесуарів. Іноді буває так, що бортова електроніка автомобіля починає надсилати повідомлення про проблеми з акумулятором – а власники, а іноді й сервісмени, замінюють не той акумулятор!

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.