Експерти розповіли, після якого віку краще не сідати за кермо

Майже кожен другий європейський водій віком 75 років і старше їздить на власному автомобілі. Але коли зростає ризик нещасних випадків і як визначити, наскільки ця конкретна людина справляється з «роботою» водія? Знайти відповідь спробував німецький журнал про здоров’я «Apotheken Umschau», звернувшись до експертів.

Зігфрід Брокманн, віце-президент Німецької ради з безпеки дорожнього руху в Берліні, вважає, що дискусію про вікову межу в 70 років розпочато надто рано. Лише починаючи з 75-річного віку значно зростає ризик нещасних випадків за кермом, пов’язаних з віком. При цьому організми та процес старіння у людей настільки відрізняються, що не можна однозначно сказати, що комусь більше не варто водити машину через вік.

Інгрід Деншель, лікар загальної практики, вважає заборону на керування автомобілем крайнім заходом. Для оцінки придатності до водіння лікарі використовують спеціальний фітнес-каталог, але рішення завжди приймаються індивідуально, виходячи з загальної ситуації зі здоров’ям: «Навіть якщо у вас є обмеження щодо здоров’я, повна заборона на керування не завжди необхідна. Іноді керування можливе в певних межах, наприклад, на відстані до десяти кілометрів».

«Багато хто у 75 років водить машину дуже добре та безпечно, — каже психолог Катя Шляйніц. – Більшість літніх водіїв інтуїтивно уникають ризикованих ситуацій, воліючи їздити лише вдень або, наприклад, не виїжджають на автомагістралі».

Доведено, що допоміжні системи у нових автомобілях підвищують безпеку дорожнього руху. Психолог рекомендує, щоб експерти ще в автосалоні показали, як ці системи працюють, і радить літнім людям не боятися використовувати ці системи.

До речі, ліки також можуть впливати на безпеку водіння. Наприклад, ефект від снодійного діє до наступного дня. Також слід бути обережнішим, якщо ви припинили приймати довгострокові ліки. Наприклад, серцево-судинні препарати.

Цікаво, що в Німеччині багато автошкол пропонують поїздки для перевірки придатності до водіння. Вартість такого тестування зазвичай складає від 75 до 100 євро.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.