Чи може поліція оштрафувати за «кустарний» ксенон?

Заміна ламп на ксенонові безумовно покращує видимість, проте вони можуть сліпити зустрічних водіїв, створюючи аварійну ситуацію. Особливо це стосується встановлення ксенону у непристосовані заводом-виробником фари. Чи може поліція оштрафувати за «кустарний» ксенон, роз’яснює Дорожній адвокат.

Якщо конструкцією автомобіля не передбачені ксенонові лампи, самостійно змінювати їх тип заборонено. До того ж не можна використовувати ксенон без автоматичного коректора кута нахилу та пристроїв для очищення фар. Експлуатація автомобіля у такому разі заборонена. Автовласники, які самостійно встановили ксенон з порушенням вимог технічної документації, можуть бути притягнуті до відповідальності.

Поліціянти кваліфікують такі дії за однією з двох норм КУпАП. Зокрема, відповідно до ч. 2 ст. 122 КУпАП за використання фар з порушенням вимог відповідних стандартів тягне за собою штраф у розмірі 510 грн. Відповідно до ч. 1 ст. 121 КУпАП за керування водієм транспортним засобом переобладнаним з порушенням відповідних правил, норм та стандартів, якщо порушення вчинено вперше, передбачено штраф у розмірі 340 грн. Якщо протягом року поліція зафіксувала порушення повторно, водій може бути позбавлений права керування на строк від 3 до 6 місяців.

Крім того, при виявленні факту керування таким автомобілем поліція зобов’язана тимчасово затримати автомобіль шляхом блокування до усунення несправностей або доставлення на штрафмайданчик. Тому перед тим, як вирішите встановити ксенон на свій автомобіль, з’ясуйте, чи передбачено це заводом-виробником. Маркування та тип ламп, які можна використовувати у фарах, вказані на самих фарах.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.