Суди почали відбирати посвідчення водія за керування «євробляхою»

Українські суди почали масово позбавляти посвідчень водіїв, які керують «простроченими» автомобілями з іноземною реєстрацією. Про це повідомляє Дорожній адвокат.

Нагадаємо, що за керування автомобілем з іноземною реєстрацією, який своєчасно не вивезено за межі України, передбачено штраф у розмірі 8 500 грн. Штраф виноситься поліціянтом на місці зупинки (ч. 8 ст. 121 КУпАП). На перший раз автомобіль не вилучається. Якщо порушення вчинено повторно протягом року, штраф складає вже 17 000 грн. Одночасно водій позбавляється права керування строком на 1 рік з оплатним вилученням авто чи без такого (ч. 9 ст. 121 КУпАП).

До закінчення періоду пільгового розмитнення «євроблях» складення працівниками поліції матеріалів по автомобілях з іноземною реєстрацією було рідкісним явищем. Однак, після закінчення пільгового періоду, кількість таких випадків значно зросла. На сьогодні суди переповнені протоколами про адміністративні правопорушення за ч. 9 ст. 121 КУпАП. У більшості випадків суди призначають сплату штрафу у розмірі 17 000 грн та позбавляють права керування строком на 1 рік.

Якщо водій, позбавлений права керування, сяде знову за кермо будь-якого транспортного засобу, його очікує наступний штраф – 20 400 грн (ч. 4 ст. 126 КУпАП). Якщо водій вирішить сісти за кермо повторно протягом року, то відповідальність подвоїться до 40 800 грн (ч. 5 ст. 126 КУпАП).

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.