В Японії розробили автокрісло, в якому не заколисує

Для багатьох людей проблема заколисування в автомобілі стоїть особливо гостро – за статистикою, цим страждають сім з десяти осіб. Але в Японії, здається, винайшли спосіб розв’язати цю проблему.

Компанія NHK Spring, яка випускає комплектувальні для автомобілів, представила свою новітню розробку – автокрісло із захистом від заколисування. Суть технології зводиться до спеціального активного підголівника, який фіксує голову пасажира у стабільному положенні при прискореннях та уповільненнях автомобіля.

Втім, у найближчому майбутньому стабілізатор підголівника навряд чи стане частиною серійних автомобілів, навіть як опція. Однак багато автовиробників теж працюють у цій галузі. Наприклад, кілька років тому Jaguar Land Rover розповів про власні напрацювання: у компанії запропонували знижувати ймовірність заколисування за допомогою налаштувань адаптивної підвіски, голосових підказок навігації, положення дисплея мультимедійної системи та тримача для смартфона, а також регулювання сидінь.

Citroen своєю чергою запропонував інший підхід до розв’язання проблеми заколисування. Французи представили окуляри SEETROËN, всередині м’якої оправи яких знаходиться рідина, що переміщається ліворуч-праворуч і вперед-назад. Завдяки цьому окуляри відтворюють лінію обрію, усуваючи конфлікт між різними органами почуттів.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.