Як дізнатися, що автомобіль є утоплеником

Купуючи автомобіль з пробігом потрібно проявляти пильність і дуже ретельно оглядати транспортний засіб, адже він може бути «утоплеником». Іноді навіть професіонали не можуть виявити сліди впливу води без повного розбирання автомобіля на деталі, але навіть поверхневі признаки вам можуть допомогти.

Очевидними ознаками автомобіля, що побував у воді, є:

  • запах вогкості у салоні;
  • наявність корозії;
  • плями на поверхні дзеркальних відбивачів фар;
  • гул у генераторі, помпі, гідропідсилювачі керма та інших навісних пристроях;
  • несправне електроустаткування.

Зокрема наявність болотистого запаху, попри те що салон ідеально чистий, буде свідченням того, що машина побувала у воді. Слід перевірити накладки, місця прилягання до корпусу обшивки та заглянути під захищені ковпачками електричні контакти.

Якщо під час проведення подібних маніпуляцій було знайдено іржу, це може свідчити про те, що перед вами машина-утопленик.

Наявність плям на поверхні дзеркальних відбивачів фар також може бути впливом води. Крім того, різноманітні шуми в генераторі, помпі, гідропідсилювачі керма, кондиціонері та інших пристроях теж повинні насторожити.

Обов’язково потрібно перевірити коректність функціонування електрообладнання. Якщо центральний замок несправний, не працює обігрів заднього скла тощо – всі ці фактори можуть вказувати на те, що автомобіль постраждав від повені.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.