Як не вбити двигун у літню спеку

Якщо відразу після заправки у двигуні з’явилися дзвінкі стуки – це детонація. Вона може вивести агрегат з ладу всього за кілька хвилин. У чому тут справа і як не допустити гіршого?

Детонація виникає при неправильному згорянні паливоповітряної суміші, коли вона горить не повільно, а вибухоподібно. При цьому різко збільшується тиск у циліндрі, зростає щільність суміші, виникає ударна хвиля. Тому детонацію називають «згорянням у фронті ударної хвилі». Коли ця вибухова хвиля досягає стін камери згоряння, виникає характерний дзвінкий металевий звук.

Двигун, який працює з постійною детонацією, може вийти з ладу за кілька хвилин. Прогоряють поршні, руйнуються перемички, ламаються кільця. Власника чекає або дорогий ремонт, або взагалі заміна агрегату.

Найчастіше детонація починається майже одразу після заправки. Очевидно, що в бак залили бензин з низьким октановим числом, яке визначає детонаційну стійкість пального. Детонація виникає також при перегріві двигуна, великій кількості нагару в камері згоряння та при збоях у роботі системи керування двигуном.

У разі детонації можна продовжувати рух. Тільки без різких розгонів та їзди на низьких передачах із натиснутою педаллю газу. На середніх обертах і середніх навантаженнях слідуйте до найближчої заправки, яка вселяє довіру. Залийте під пробку бензин з найвищим октановим числом. Розбавивши пальне в баку, ви піднімете його детонаційну стійкість.

Якщо детонація є частою, увімкніть обігрівач на повну. У салоні буде спекотно, але це зменшить температуру у двигуні. І, можливо, вдасться уникнути подальшого дорогого ремонту. Кілометрів через сто заправтеся ще раз. Якщо детонація зникла, можна їхати у звичному режимі.

І ще пара порад автомандрівникам. Вирушаючи в далеку подорож, уточніть, чи немає на вашому шляху перебоїв з пальним. Для підстрахування можна покласти в багажник баночку із засобом, що підвищує октанове число пального. І намагайтеся не заливати низькооктановий бензин у спеку, навіть якщо він дозволений автовиробником. За високої температури зростає ризик детонації. І така економія може коштувати дуже дорого.

Підпишіться на наш Telegram, Facebook та WhatsApp або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.