Як правильно мити підкапотний простір автомобіля?

Як правильно мити підкапотний простір, чи впливає об’єм двигуна на витрату газу, як правильно регулювати ксенонові фари? На запитання читачів «АвтоСвіту» відповідає начальник відділу оригінального сервісу корпорації «УкрАВТО» Олександр Чаленко.

Збираюся після літнього сезону і численних міжміських переїздів помити підкапотний простір від пилу і бруду. Скажіть, як це зробити правильно, щоб не «вбити» електрику автомобіля?

Щоб не «вбити» електронну частину підкапотного відсіку, потрібно забезпечити їй надійну герметизацію. Для цього використовують всілякі підручні засоби, починаючи з поліетиленових пакетів, в які «пакуються» електронні блоки, закінчуючи ізоляційною стрічкою. Також після миття йдуть в хід продувальні пістолети, якими за допомогою стиснутого повітря витісняється вода, яка потрапила в колодязі свічок запалювання або інші відповідальні деталі. Але, згадуючи народну мудрість про те, що водичка дірочку знайде, хочу застерегти – якщо волога потрапить в роз’єм, то з плином часу цей роз’єм може перетворитися для вас в набір відмов і банальна мийка обернеться ремонтом.

Тому, якщо моторний відсік не має сильних забруднень, рекомендую «суху чистку», використовуючи стиснене повітря і чисту ганчірку (можна змочити її мийним засобом). Особливо це актуально для сучасних автомобілів, які мають велику кількість електроніки під капотом і декоративну кришку, що закриває практично весь двигун.

Також варто відзначити, що найчастіше бажання помити двигун викликано думкою про зниження тепловіддачі мотора, але зауважу, що рідинна система охолодження дозволяє охолоджувати двигун навіть при сильно забрудненому двигуні. Звичайно, за умови справної системи охолодження та чистого радіатора.

Чи впливає об’єм двигуна на витрату газу, адже проста логіка підказує, що великі мотори все одно споживають багато, хоч газу, хоч бензину. Або це не так?

Природно, об’єм двигуна впливає на витрату палива незалежно від типу пального – дизельного, бензину або газу. Що стосується економії на заправках, то, звичайно ж, газ коштує значно дешевше, ніж бензин. Інша справа, що встановлення ГБО на автомобілі з великим об’ємом двигуна коштує дорожче, ніж на малооб’ємні. Це відбувається через збільшення кількості циліндрів, і, як наслідок, збільшення деталей системи ГБО.

У будь-якому випадку, перш ніж приймати рішення про встановлення ГБО, вам необхідно виконати попередній розрахунок. З’ясуйте, скільки коштує установка ГБО на ваш автомобіль; скільки бензину в середньому ви витрачаєте за рік; скільки років вам знадобиться, щоб окупити установку ГБО. Не забувайте, що ГБО також вимагає періодичного обслуговування (заміна фільтрів, ущільнювачів, регулювання клапанів системи ГРМ), що також підвищує загальну вартість установки ГБО.

На певних швидкостях при гальмуванні з’являється легка вібрація на кермі. Шини в порядку, первинний огляд ходової теж нічого не виявив. Де шукати проблему і що це може бути?

Щоб точніше відповісти на це питання, потрібно знати більш детальну інформацію. В цілому вібрація при гальмуванні може бути викликана деформацією гальмівних дисків (барабанів), люфтами та проміжками в деталях підвіски, якістю дорожнього покриття. Перші два пункти можна виявити, звернувшись на СТО; нерівномірність дорожнього покриття може викликати спрацьовування системи ABS при гальмуванні, але при цьому повинна відчуватися вібрація на педалі гальма і показуватися індикація на панелі приладів. А нерівномірний знос шин зазвичай проявляється і при русі (без гальмування).

Як правильно регулювати ксенонові фари? Чув, що для цього потрібне спеціальне обладнання. Яке?

Для регулювання заводських ксенонових фар необхідне спеціальне обладнання, як і для регулювання фар з класичними лампами. Воно дозволяє визначити напрямок пучка світла і відрегулювати його. Також на деяких автомобілях потрібне використання обладнання для калібрування датчиків висоти кузова, відповідальних за автоматичний коректор фар. Якщо ксенон був встановлений додатково, то дуже часто виникає проблема відсутності чіткого малюнка. Причиною цього можуть бути лампи низької якості – на жаль, такі лампи практично неможливо відрегулювати.

Свої запитання експерту ви можете надсилати на адресу avtomir.editor@gmail.com.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.