Як видалити бітумні плями з кузова автомобіля

При неправильному видаленні слідів бітуму можна серйозно зіпсувати лакофарбове покриття автомобіля. Затягувати з їх видаленням теж не можна, оскільки на кузові залишаться сліди. Як позбавитися цих серйозних забруднень правильно?

Причини появи бітумних плям

Виявити бітумні плями можна на нижній частині дверей автомобіля, бамперах та порогах. З’являються такі плями, як правило, влітку після проїзду недавно відремонтованими дорогами. Під впливом високої температури довкілля бітум стає рідким і, вилітаючи з-під коліс, осідає на елементах кузова автомобіля. Там краплі бітуму, швидко остигаючи, встигають проникнути в поверхневі шари ЛКП – це агресивна хімічна дія, усунути яку не так просто.

Для видалення бітумних плям звичайний автошампунь не підходить. Якщо відшкрябати такі плями, то на поверхні залишаться подряпини. Позбутися бітумних плям можна лише шляхом їх розчинення.

Способи розчинення бітумних плям

Придбання спеціальної автохімії

Деякі засоби очищення мають побічні ефекти. Випробування на ефективність таких засобів показали, що з видаленням свіжих плям ці засоби впоралися. Причому навіть несвіжа пляма піддається видаленню, хоч і не з першої спроби.

Важливо! При неправильному застосуванні автохімії можна зіпсувати лакофарбове покриття. Перед тим, як зважитися самостійно видаляти бітумні плями, варто уважно прочитати інструкцію.

За допомогою WD-40

Цей спосіб видалення плям підійде автовласникам з міцними нервами. WD-40 або його аналоги легко розчиняють свіжі плями. Метод простий: поприскати на пляму, почекати 10 хвилин та обережно видалити забруднення м’якою тканиною. Після видалення верхнього шару плями процедуру можна повторити. Найчастіше вдається позбутися плям.

Гас

За допомогою гасу ще в минулому столітті видаляли смолу. За ефективністю гас вважається аналогом WD-40. Після нанесення гасу йому потрібно дати час увібратися в бітумну пляму і тільки після цього акуратно спробувати видалити забруднення. При поводженні з гасом рекомендується дотримуватись правил пожежної безпеки. Якщо обробляєте гасом велику поверхню, рекомендується надягати респіратор.

Бензин чи солярка

Ефективним та доступним засобом для «швидкої допомоги» у боротьбі з бітумними плямами буде пальне. Смоляні плями добре піддаються очищенню цими рідинами. Після завершення видалення, місце, де була пляма, необхідно обов’язково промити водою.

Уайт-спірит

Уайт-спірит навряд чи є у кожного водія, однак якщо постало питання про його придбання для боротьби з бітумними плямами, то рекомендація одна: краще купити спеціалізований препарат на його основі для видалення бітуму. При поводженні з цим засобом необхідно бути обережними.

Екологічно чисті засоби

Це всім відомий маргарин чи олія. Головна перевага – відсутність неприємних запахів та протипожежна безпека. Головний недолік – жирні плями після використання цих продуктів. Але з цією проблемою справитися набагато простіше, ніж з бітумом.

Як уникнути появи бітумних плям

Рекомендацій лише три, і вони нескладні:

  • На ділянках доріг, де здійснюється ремонт або нещодавно проводився, дотримуєтеся швидкості 40-50 км/год.
  • Дотримуйтесь дистанції за транспортом, що йде попереду, з-під коліс якого на ваш автомобіль летять краплі бітуму.
  • Нанесіть захисне покриття на елементи кузова.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.