Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаЖиття в дорозіАвтомобіль і законПідстав для евакуації автомобілів стало більше

Підстав для евакуації автомобілів стало більше

Кабінет міністрів України суттєво розширив перелік порушень, за які можуть заблокувати ваше авто або евакуювати його на штрафмайданчик. Окрім цього в уряді вирішили змінити й правила тимчасового затримання транспортних засобів і полегшили цей процес для поліціянтів та інших уповноважених органів.

Як і раніше тимчасове затримання автомобілів передбачається тільки у тих випадках, коли вони створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу його безпеці. Але тепер до підстав для евакуації додалось паркування на місці для стоянки електромобілів та спеціальних місцях для водіїв з інвалідністю, або тих хто перевозить осіб з інвалідністю. У всіх випадках спеціальні місця повинні бути позначені дорожніми знаками або розміткою.

Якщо автомобіль залишено з порушенням ПДР, але він не створює небезпеки або перешкод його можна тимчасово заблокувати спеціальним засобом. Наприклад, до цього інспектор може вдатись, якщо виявить що на автомобіль встановлено інший номерний знак, той не відповідає стандартам, або водій намагається приховати його, закриваючи іншими предметами чи він не читається з відстані у 20 метрів. Також однією з підстав заблокувати авто стали незаконно встановлені номерні знаки ЗСУ, Нацгвардії, Поліції, ДПСУ, ДСНС та інших державних органів або міжнародних організацій, які мають повний або частковий імунітет.

Що ж до зміни процедури, то тепер інспектору при затриманні не обов’язково залучати понятих. Якщо факт порушення і процес затримання фіксується на відеозапис, уповноважена особа може долучити тільки його. Також суттєво спрощено формулювання щодо пристроїв цієї самої фіксації. Якщо раніше це обов’язково повинні були бути “технічні засоби, що функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах”, то тепер в постанові значиться просто “технічні засоби (із функціями запису, зберігання, відтворення і передачі фото-, відеоінформації)”.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

ДЖЕРЕЛОAUTO.RIA.com
spot_imgspot_img