Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаЖиття в дорозіАктуальні темиЯк правильно мити машину взимку

Як правильно мити машину взимку

Далеко не всі миють машину навіть влітку. Мовляв, бруд на швидкість не впливає – та й годі. Проте навряд чи варто обговорювати переваги чистоти перед брудом. Але як мити машину, коли за бортом стійкий «мінус»? І чи треба за таких умов її мити взагалі?

Відразу скажемо, що при температурах нижче «мінус 10» мити автомобіль фізично складно і на вулиці ця процедура майже неможлива. Тут потрібне професійне миття в теплому боксі, з сушінням тощо. Зрозуміло, що вода, яка потрапила на кузов автомобіля, за мінусової температури перетворюється на лід. А лід може пошкодити не тільки лакофарбове покриття, але й пластик, гуму та все, що завгодно.

Однак не можна впадати в крайність, використовуючи для миття машини гарячу воду. Різкий перепад температури також шкідливий для лакофарбового покриття – від цього утворюються мікротріщини, які з часом можуть перерости в осередки корозії. Зазвичай температура води не повинна перевищувати +40°C.

Як часто мити машину взимку?

Якщо температура тримається в районі нуля градусів, рекомендується мити машину кілька разів на тиждень, причому перед поїздкою, а не після. Зрозуміло, що автомобіль при цьому знову може забруднитись, проте вода, що залишилася після миття, під час руху випарується, а не замерзне.

За нижчих температур миття автомобіля на вулиці протипоказане. Тут треба їхати до професіоналів – головне, щоб весь процес проходив у теплому приміщенні з наступним сушінням. У будь-якому випадку варто особисто простежити за тим, щоб після миття салон провітрився – двері та багажник треба потримати відкритими, щоб вся волога зникла, тоді гумові ущільнення не примерзатимуть. Хоча для ще більшого порядку їх треба обробити силіконом. Те саме стосується ущільнювачів бокового скла.

Виїжджаючи з мийки, треба обережно просушити гальма: при гальмуванні вони нагріваються і вода швидко зникає. Якщо ви вирішили заїхати на автоматичну мийку, то не забудьте заздалегідь відключити склоочисники: за наявності датчика дощу ті можуть несподівано увімкнутися. Крім того, перед заїздом на таку мийку постарайтеся видалити з кузова машини всі залишки снігу та льоду. Відомі випадки, коли вони, подібно до наждакового паперу, залишали подряпини на кузові.

Тим, хто не бажає навіть думати про зимове миття, нагадаємо, що чиста машина краще помітна на дорозі, а тому під час снігопаду чи хуртовини в неї менше шансів потрапити в ДТП. Крім того, на чистій машині вас точно не притягнуть до відповідальності за брудні номери.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img