Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаЖиття в дорозіАктуальні темиЯкщо треба самостійно «перевзути» автомобіль. 8 найчастіших проблем

Якщо треба самостійно «перевзути» автомобіль. 8 найчастіших проблем

Через війну в Україні, коли далеко не всюди працюють автосервіси та шиномонтажні станції, деякі водії планують самостійно замінити зимові колеса на літні. Саме для них ми розповімо про найпоширеніші помилки цього процесу, про ризики та способи їх уникнення.

Використання гайкового ключа та домкрата з заводського набору інструментів

В багажниках багатьох автомобілів можна зустріти заводський комплект для заміни коліс, що складається з простого ключа і невеликого домкрата. Але це інструменти, призначені для використання в екстрених ситуаціях, а не для планової заміни коліс. Домкрат не тільки незручний та не дуже стійкий, але в багатьох випадках він може пошкодити лакофарбове покриття при найменшій необережності. Ще гірше з гайковими ключами – зазвичай у них короткі ручки, а часто вони ще й з занадто м’якого матеріалу, через що легко деформуються і, наприклад, можуть пошкодити головки шурупів, до яких вони погано кріпляться. Тож, треба придбати міцніші інструменти.

Встановлення домкрата в неправильній точці

Більшість автомобілів мають чотири належним чином укріплені точки на порозі або поблизу них, під які можна розмістити домкрат. Часто достатньо помилитися на сантиметр-два, щоб при спробі підняти машину нога домкрата вдарилася об м’який тонкий лист металу і серйозно пошкодила кузов. Розташування потрібних точок можна знайти в керівництві з експлуатації автомобіля.

Послаблення або затягування болтів при піднятому автомобілі

Якщо ми використовуємо ручний гайковий ключ, а не пневматичний або електричний ударний гайковерт, послабте болти, а потім затягніть їх, коли автомобіль стоїть на землі. Спроба боротися з болтами на автомобілі, який стоїть на аматорському домкраті, може закінчитися тим, що автомобіль впаде з нього, а домкрат вгризеться в поріг. У гіршому випадку можна отримати серйозну травму.

Проблеми з відкручуванням болтів

Це проблема, яка найчастіше виникає, коли для відкручування болтів, які раніше були міцно закручені у майстерні, використовуються аматорські ключі. При спробі відкрутити колесо заводський ключ може бути загорнутий у «свинячий хвіст». Усунути проблему зазвичай можна за допомогою потужного ударного гайковерта.

Використання неправильних гайок або болтів

Часто буває так, що влітку машина їздить на алюмінієвих дисках, а взимку – на сталевих. У багатьох автомобілях потрібні різні типи болтів або гайок для затягування різних типів дисків. Алюмінієві диски мають товстіші стінки, тому в них використовуються довші болти або гайки. Використання довших болтів для сталевих дисків часто призводить до пошкодження маточини. З іншого боку, занадто короткі гвинти можуть призвести до того, що колеса будуть закріплені недостатньо міцно.

Встановлення коліс не відповідає напрямку обертання шин

Часто шини мають спрямований протектор – під час їх встановлення варто звернути на це увагу. Правильний напрямок можна прочитати зі стрілки на боковині шини, поруч зі словом Rotation. Неправильно встановлена ​​шина не тільки погано прилипає до дороги, але й швидко зношується. У випадку з асиметричними шинами важливо, щоб після встановлення колеса на автомобіль було видно слово Outside на боковині шини.

Неправильний тиск в шинах

Тиск в колесах, які пролежали в гаражі пів року, може бути вже занадто низьким. Якщо ви вирішили замінити колеса самостійно, але у вас немає манометра, компресора чи навіть звичайного насоса, обов’язково попитайте його у сусідів або знайомих.

Встановлення коліс, які не придатні для використання

Перед встановленням коліс варто уважно їх перевірити – переконатися, що вони не надто старі (10 років – це теоретична верхня межа, через 5-6 років шини можуть бути крихкими), чи немає на них пошкоджень та чи протектор рівномірно зношений.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img