Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаГаражРемонт і обслуговуванняЩо робити, якщо впав рівень антифризу

Що робити, якщо впав рівень антифризу

Антифризи (охолоджувальні рідини) – це розхідники, про які сучасні автомобілісти знають вкрай мало. А якщо раптом рівень антифризу впав нижче за позначку Min, у багатьох взагалі починається паніка. Що ж робити у такій ситуації?

Діяти потрібно негайно, оскільки для двигуна підвищення температури вище за розрахункову часто стає смертельно небезпечним. Поведе головку блоку, задере поршні – привіт, капремонт!

Ідеальна порада – треба долити ту ж рідину, що була залита на заводі-виробнику автомобіля. Проте чи багато автовласників знають, що саме охолоджує їхній мотор? А якщо йдеться про вживані автомобілі, то кінців взагалі не знайти. Не дивно, що представники автовиробників часто перестраховуються і замість відповіді на пряме питання пропонують негайно звернутися до офіційного дилера, щоб провести діагностику системи охолодження. А вже дилер усуне причину витоку та доповнить систему охолодження автомобіля необхідною технічною рідиною.

Втім, є й інша порада, яка підійде майже всім. Якщо потрібно долити приблизно 100-200 мл рідини, можна додати в систему охолодження дистильовану або просто фільтровану воду. Це цілком припустимо, оскільки зменшення рівня охолоджувальної  рідини в герметичній системі відбувається переважно через випаровування води. Інші компоненти – етиленгліколь та всілякі присадки – випаровуються значно повільніше. Таким чином, при доливанні зазначеної кількості води ми фактично замінюємо воду, що випарувалася з антифризу. Його властивості при цьому не погіршаться.

Але потім все одно варто звернутися до фахівців, якщо ви не знаєте точно, який антифриз потрібен вашому двигуну і, що дуже важливо, для усунення витоку рідини із системи охолодження, якщо така утворилася.

Підтримайте "АвтоСвіт", підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img