Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаГаражІсторіяВеликі автобренди, які зникли за останні 20 років

Великі автобренди, які зникли за останні 20 років

Автомобільна індустрія стає дедалі більш вимогливим і конкурентним бізнес-середовищем. Далеко не кожен виробник здатний вижити — це стосується навіть тих, хто колись був сильним гравцем на ринку. З початку 2000-х років кілька відомих брендів зазнали краху і зникли, можливо, назавжди.

Pontiac

У 1907 році в місті Понтіак, штат Мічиган, була заснована автомобільна компанія Oakland, що випускала машини під однойменним брендом. Незабаром її придбав General Motors, якій в 1926-му презентував ​​марку Pontiac — її задумали як доступну альтернативу більш дорогим авто. Вона швидко стала популярнішою від Oakland, через що виробництво останнього зупинили в 1931-му році.

У 60-х «Понтіак» випускав потужні, швидкі, ненажерливі машини — спершу це стало причиною популярності, але після призвело до проблем. У 70-х почали рости ціни на пальне, на федеральному рівні з’явилися обмеження викидів і безпеки. Проблеми досягли піку в 1978-му: світова енергетична криза призвела до нестачі пального, тому GM довелося перейти до виробництва економічних авто.

У цій ніші Pontiac вже не був такий популярний, і почався занепад бренду. Економічна криза 2008-го добила його остаточно: General Motors вирішили ліквідувати марку. Останній екземпляр, модель G6, побудували в січні 2010 року.

Oldsmobile

Один із найстаріших брендів у світі: заснований у 1897-му. У 1908 році його придбав General Motors, і всього під цією маркою було створено понад 32 мільйона машин. Піку популярності вони досягли в 70–80-х завдяки надійним двигунам, модному екстер’єру та позитивному висвітленню в пресі. У 1976-му модель Cutlass стала бестселером у Північній Америці, в період 1983–1986 бренд продавав понад мільйон екземплярів щорічно.

Але в 90-х якість виробництва впала, «Олдсмобіль» втратив репутацію потужного автомобіля — і в 1993-му продажі вже склали всього 400000 штук. GM понизили його у своїй ієрархії і почали використовувати для ребрендових моделей інших своїх марок, а також для тестування нових технологій.

У 2000 році компанія оголосила про поступове закриття Oldsmobile, що й сталося в 2004-му. Останнім зібраним екземпляром став чотиридверний седан Alero GLS, прикрашений автографами всіх працівників конвеєра. На той момент це був найстаріший американський автобренд із діючих.

Hummer

У 1992 році під цим брендом компанія AM General почала випуск цивільної версії свого військового всюдихода HMMWV M998, відомого також під назвою Humvee. Частково своєю появою марка зобов’язана Арнольду Шварценеггеру: під час зйомок «Дитсадкового поліцейського» в Орегоні актор побачив проїжджаючий армійський конвой і захотів мати такий автомобіль. Він влаштував цілу кампанію з цього приводу, лобіював ідею і зрештою став покупцем перших двох випущених екземплярів моделі H1.

У 1999-му виробник продав права на марку General Motors, які незабаром представили H2 і H3 — моделі власного розроблення. За десять років низький попит та погане фінансове становище призвели до вирішення продати Hummer. Але угода з китайською фірмою Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery зірвалася через втручання влади Китаю. Бренд ліквідували у 2010-му році.

А ще десять років потому GM оголосили про повернення «Хаммера» — щоправда, не у вигляді самостійної марки, а в якості моделі GMC. Це будуть електричні пікапи та SUV — виготовлення повинно розпочатися восени 2021 року. Ну а якщо ви полюєте за старими класичними екземплярами, не забудьте перевірити історію автівки за VIN-кодом, щоб уникнути неприємних несподіванок. Зробити VIN це можна на carvertical.com/ua або іншому аналогічному онлайн-сервісі.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img