Широкі чи вузькі – які зимові шини краще

Коли справа доходить до вибору зимових шин, одним з головних питань, що виникає у водіїв, є ширина шин. Джонатан Бенсон з Tire Reviews вирішив з’ясувати, які шини краще використовувати взимку – широкі чи вузькі.

Широкі шини в теорії забезпечують краще зчеплення на снігу та льоду, але вони також можуть бути більш шумними та менш ефективними з точки зору витрати пального. Вузькі шини, з іншого боку, не такі шумні та економніші, але вони можуть забезпечити менше зчеплення у складних зимових умовах, хоча тиск на квадратний сантиметр у них більший і зчеплення з дорогою має бути кращим.

Джонатан Бенсон придбав чотири комплекти шин Hankook для тестового BMW 3 Series. Ширина шин варіювалася від 205 до 275 мм, при цьому 205-ті встановлювалися на 16-дюймові колеса, 225-і – на 18-дюймові, а 255-і та 275-і – на 19-дюймові диски.

Найвужча шина показала найкращі результати при розгоні, але найгірші при гальмуванні. Що стосується часу проходження кола, то найкращими виявилися шини середньої ширини 225 мм. При цьому всі результати настільки близькі, що пересічний водій не помітив би жодної різниці.

При виборі зимових шин краще дотримуватись рекомендацій заводу-виробника автомобіля та встановлювати шини тієї розмірності, яку він пропонує – вона підібрана інженерами та оптимальна саме для вашої машини.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.