Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ УкраїніЩо буде з водіями, які виїхали за кордон і не повернулися до...

Що буде з водіями, які виїхали за кордон і не повернулися до України

У Державній службі України з безпеки на транспорті роз’яснили, що на водіїв та перевізників, які після бронювання у системі «ШЛЯХ» або через МІУ не повернулися з-за кордону, очікуватиме відповідальність. Наразі вона прописана у статті 409 Кримінального кодексу України.

На думку представників «Укртрансбезпеки», неповернення водіїв призовного віку, які отримали дозвіл на тимчасовий виїзд за кордон, має бути кваліфіковане як спроба ухилитися від військової служби, – адже у згаданій статті КК йдеться саме про неї. Відповідно частини першої ст. 409 ухилення від несення обов’язків військової служби шляхом самокалічення або симуляції хвороби, підроблення документів чи іншого обману – карається триманням у дисциплінарному батальйоні на строк до двох років або позбавленням волі на той самий строк.

Четверта частина статті 409 Кримінального кодексу України передбачає за ці ж діяння вчинені в умовах воєнного стану позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років. В «Укртрансбезпеці» запевняють, що правоохоронці стежать за фактами неповернення водіїв та готові вжити заходи у разі їх виявлення. Звісно, думка про те, що дії водіїв-порушників будуть кваліфіковані судом саме як спроба ухиляння від військової служби, потребує юридичного роз’яснення. Хай там як, зайві клопоти водіям, які намагатимуться використати реєстрацію в системі «ШЛЯХ» та МІУ для того, щоб виїхати й безпідставно залишитися за кордоном, гарантовані.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

ДЖЕРЕЛОAUTO.RIA.com
spot_imgspot_img