Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ УкраїніВерховна Рада знизила податки на пальне. Скільки воно тепер коштуватиме?

Верховна Рада знизила податки на пальне. Скільки воно тепер коштуватиме?

Верховна Рада прийняла за основу та в цілому законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану”. Якщо документ вступить в силу акциз на пальне буде скасовано повністю, а ПДВ зменшиться до 7%.

Що буде з цінами на пальне у разі зниження податків розповів Експерт “Консалтингової компанії А-95” Сергій Куюн.

До війни близько 80 відсотків ринку у нас наповнювалося з Росії та Білорусі та через морські порти. Наразі всі ці джерела недоступні. Відповідно ринок вимагає просто докорінної перебудови та переорієнтації на постачання з країн Євросоюзу.

Кордон з Європою відкриває нам доступ до всієї континентальної інфраструктури – заводів та портів. Це зовсім інша логістика, але вона є. Складність у тому, що паливний ринок Східної Європи склався, все працює, і Україна має інтегруватися в нього, знайти потрібні обсяги, створити логістичні ланцюжки. Це все реально, але потрібен час.

Як це вплине на ціну пального в Україні?

По-перше, європейська логістика дорога. По-друге, всередині України вона також подорожчала. Уряд оперативно відреагував на цей виклик та вніс зміну до чинної формули держрегулювання для розрахунку граничних цін на заправках. Вона вже містить нові логістичні та інші складові, які враховуватимуть нові реалії. Оскільки ці складові більш затратні, то потрібні певні компенсатори. Ними стануть акциз та податок на додану вартість.

Якщо буде знижено податки на пальне, як це планується зробити, то за поточних цін на світовому ринку вдасться зберегти вартість на АЗС у коридорі 35-38 гривень за літр.

Що чекає на український паливний ринок?

Думаю, його чекає переорієнтація на нові рейки у прямому та переносному сенсі. Ринок ніколи вже не буде тим самим. Все можна вирішити, але багато залежитиме від розвитку військової обстановки.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

ДЖЕРЕЛОУНІАН
spot_imgspot_img