Автомобільні бренди в Україні
Автомобільні бренди в Україні
ГоловнаНовиниВ світіПродажі автомобілів Toyota у світі суттєво скоротилися

Продажі автомобілів Toyota у світі суттєво скоротилися

Toyota Motor прозвітувала про скорочення виробництва у жовтні більш ніж на чверть у порівнянні з жовтнем 2020 року. Причина – дефіцит як електронних, так й інших комплектувальних, який продовжує завдавати збитків багатьом виробникам.

Через проблеми з постачанням деталей глобальні продажі Toyota минулого місяця знизилися на 20%, причому в мінусі японці закінчують вже другий місяць поспіль. У жовтні з конвеєрів заводів Toyota по всьому світу зійшло 627 452 автомобілі – на 217 655 менше, ніж за жовтень 2020 року. Реалізувати вдалося 677 564 автомобілі, йдеться у звіті компанії, після публікації якого акції Toyota впали на 3,4%.

Втім, керівництво Toyota упевнене, що ситуацію зі скороченням виробництва вдасться виправити найближчим часом. Так, компанія має намір випустити від 850 до 900 тисяч автомобілів за підсумками листопада, а також наростити темпи у другій половині поточного фіскального року. Крім цього, за новим прогнозом операційний прибуток Toyota у 2021 році має становити 2,8 трильйона єн – на 300 мільярдів більше, ніж очікувалося в серпні.

Toyota – далеко не єдиний японський виробник, який зіткнувся з падінням продажів через перебої в постачанні деталей. Виробничі темпи Nissan впали у жовтні на 22% у річному вимірі, а продажі – на 16%. Honda звітує про зниження виробництва вже п’ятий місяць поспіль: у жовтні компанія зібрала на 28% менше автомобілів, ніж у другому осінньому місяці 2020 року.

За підрахунками фахівців автоіндустрії, дефіцит мікроелектроніки не вдасться усунути до 2023 року. Очікується, що автопрому буде потрібно ще як мінімум 15-20 місяців, щоб подолати нестачу комплектувальних, хоча наступного року вплив цього фактору на виробництво має бути менш відчутним.

Підпишіться на наш Telegram-канал або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.