Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ світіRolls-Royce анонсував свій перший електромобіль і назвав його ім'я

Rolls-Royce анонсував свій перший електромобіль і назвав його ім’я

Компанія Rolls-Royce анонсувала першу в своїй історії повністю електричну модель. Автомобіль з кузовом купе отримав назву Spectre.

Зараз автомобіль готують до серйозних випробувань. За два роки перші зразки Rolls-Royce Spectre проїдуть 2,5 мільйона кілометрів, що еквівалентно 400 рокам експлуатації. Це найскладніша і найоб’ємніша програма ходових випробувань за всю історію британського автовиробника.

Електричні Rolls-Royce ми бачили й раніше, але жоден з них не став реальністю. У 2011 році, наприклад, на Женевському автосалоні дебютував прототип 102EX на базі «сьомого» Phantom, оснащений двома електромоторами та батареєю ємністю 71 кВт-год. Через п’ять років показали його наступника – футуристичний 103EX (Vision Next 100).

Машини серії EX, в розумінні компанії, лише демонстрували бачення майбутнього і ніколи б не стали серійними. Купе Spectre в цьому плані серйозно відрізняється. Це не експериментальна машина і не прототип, а реальний серійний продукт. Перші покупці отримають машини в IV кварталі 2023 року, а до 2030 року всі Rolls-Royce стануть електричними.

Ніяких технічних подробиць про Spectre поки немає. Деякий час назад ходили чутки, що у першого електричного Rolls-Royce буде власна платформа, але основні вузли силового приводу він розділить з кросовером BMW iX та майбутнім седаном i7. Також передбачалося, що машині дістанеться батарея на 100 кВт-год, а без підзарядки вона зможе проїжджати не менше 500 кілометрів.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img