Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ світіВживані Toyota Land Cruiser 300 продають вдвічі дорожче за нові

Вживані Toyota Land Cruiser 300 продають вдвічі дорожче за нові

Вартість вживаних Toyota Land Cruiser 300 в Японії вдвічі перевищила офіційну ціну нових примірників. Причина – виробничі проблеми Toyota, які призвели до гострої нестачі нових машин.

Попит на Land Cruiser 300 не перший місяць перевищує пропозицію. За словами японських аналітиків, такої різниці в ціні між новими та вживаними моделями раніше ніколи не було: окремі сплески попиту, що ведуть до зростання вартості під час перепродажу, спостерігалися, але нинішні масштаби виявилися безпрецедентними.

Схожа ситуація склалась й з іншими моделями Toyota. Середня ціна гібридного мінівена Alphard у виконанні Executive Lounge 2021 випуску на вторинному ринку становить 8,25 мільйона єн, хоча сама Toyota оцінює його в 7,75 млн. Дорожче нових продають також уживані Corolla Cross та Harrier. І ці автомобілі знаходять своїх господарів, попри завищені ціни – покупці вважають за краще переплатити, ніж роками чекати на нову машину.

Термін постачання нового Toyota Land Cruiser 300 розтягнувся більш ніж на чотири роки, інших популярних моделей – на рік та більше. Toyota вже накопичила близько мільйона невиконаних замовлень, що становить приблизно третину від її річного виробничого обсягу. Виною тому нестача мікроелектроніки, викликана пандемією, а також спалахи коронавірусу в Китаї та на власних заводах в Японії. Внаслідок цього автогіганту доводиться зупиняти конвеєри, що призводить до невиконання виробничих планів.

До речі, вам зовсім не треба чекати, щоб замовити собі чашку з фотографією Toyota Land Cruiser 300 у наші крамниці.

Підтримайте "АвтоСвіт", підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img