Мотоцикли класу спорт-турист: як вибрати доступну, але надійну модель

Мотоцикли класу спорт-турист: як вибрати доступну, але надійну модель

Потрібен мототранспорт для пересування на великі відстані? Найкраще для таких поїздок підійде модель, яка представляє клас спорт-турист. На фоні інших характеристик найбільш виділяється швидкісний і туристичний потенціал. У таких мотоциклів збільшений резервуар, вищі обтічники. Вони забезпечують комфортні поїздки своєму власнику.

Але коли постає питання вибору, виникає ряд труднощів. Яку ж модель вибрати? Для початку потрібно проаналізувати свої потреби і маршрути, по яких ви будете пересуватись. Ви також повинні знати, що відмінне обладнання та якість виготовлення йдуть рука об руку з комфортом під час подорожей. Ідеальний мотоцикл – популярний, не дорогий, з захистом і з хорошими технічними можливостями.

Критерії вибору

Якщо ви новачок і у вас не сформовані вимоги на основі власного досвіду, потрібно вибирати мотоцикл, враховуючи раціональні критерії:

  1. Ціна. Прикиньте свій бюджет. Не забуваємо також про супутні витрати (ОСАГО, бензин, екіпірування). Чим більше грошей, тим більше вибору. Але якщо бюджет урізаний, не хвилюйтесь. Не завжди дешевша і неякісна модель – це одне і те ж. Підтвердженням цього факту являються мотоцикли від відомого китайського концерну – Loncin. Наприклад, популярна модель бренду – Voge 500 DS не уступає по характеристикам іншим моделям цього класу від відомих світових виробників.
  2. Надійність. Ламаються всі мотоцикли, але деякі роблять це значно рідше. Варто ще звернути увагу на наявність запчастин. В цьому плані також виграють популярні моделі, адже запчастини і ремонт рідкісних моделей вдарять по гаманцю та потребують часу на пошук і доставку.
  3. Відповідний розмір і вага. Високим водіям буде вкрай незручно їздити на маленькому байку, а для тендітної дівчини стане справжнім випробуванням експлуатація важких моделей. Тому розраховуйте свої сили та відповідно габарити мотоцикла. Майте на увазі, що якщо він впаде (а це стається майже з кожним), доведеться його піднімати. І чим більша вага – тим важче це зробити.
  4. Кубатура – випливає з попереднього пункту. З одного боку потужності повинно вистачати, щоб тягнути вагу мотоцикліста, але з іншого – не дозволяти різко прискоритися під дією емоцій.

Для багатьох має значення ліквідність байка. Він повинен мати попит на ринку, а отже і шанси бути проданим після вас. Не варто мучитись з покупкою, і краще не заморочуватись продажем, якщо виникне така необхідність.

Методика вибору

Після того, як ви визначили свій бюджет, сформуйте список характеристик, які б ви хотіли бачити в залізному другові. Краще це зробити «по спадаючій» – від найважливіших до байдужих. Далі необхідно визначитись з місцем покупки. Це може бути байк «з рук» або новий з аукціону чи з інтернет-магазину. В останньому випадку ви отримуєте зазвичай гарантію і сервісне обслуговування. Мотокомпанії також пропонують запчастини для «залізного коня».

Визначившись з місцем покупки, потрібно оцінити асортимент і починати відсіювати мотоцикли по характеристиках, починаючи з найважливіших. Наприклад, ви не хочете змащувати кожні 300–500 км ланцюг, тоді шукайте мотоцикл з карданом або ременем. У вашій місцевості багато ям на дорозі? Задумайтесь про свицьовані колеса. Боїтеся перетиснути гальмо? Шукайте модель з АBS.

В результаті ви знайдете кілька моделей різних виробників, різної цінової категорії та комплектації. Відразу видаляємо зі списку айки, які не вписуються в бюджет. Ті, що не подобаються ззовні, теж виключаємо. З решти вибираємо найбільш функціональні та вигідні по додаткових функціях таким, як, наприклад, наявність вітрового скла або LED оптики, АБС та ін.

І на кінець

Не питайте в інтернеті, який байк кращий. Адже всі вони чимось хороші. Одні – зовнішнім виглядом, інші – характеристиками, треті – ціною. І скільки на світі людей – стільки й думок. Сформуйте свою власну позицію. Зрозумійте, що ви хочете від мотоцикла, що Вам подобається в цьому виді транспорті.