Як підготуватися до нового мотосезону

З настанням весни у шанувальників мототехніки починається новий сезон, але перед тим як сідлати «залізного коня» необхідно ретельно перевірити технічний стан мотоцикла, екіпірування та свої навички.

До відкриття мотосезону байк потрібно ретельно протерти, звернути увагу на лакофарбове покриття, на якому можуть бути подряпини чи корозія. Слід звернути увагу на натяг приводного ланцюга, за необхідності його потрібно очистити та змастити. Мастило спеціальними складами знадобиться й гальмівним механізмам.

Обов’язково потрібно перевірити рівень моторної оливи, гальмівної та охолоджувальної рідини. Якщо за зиму їхній рівень знизився, то, швидше за все, причина у протіканні. Що стосується шин, потрібно перевірити тиск, якщо глибина протектора менше ніж 1,6 мм, їх краще замінити на нові.

Бажано перед першою поїздкою здійснити невеликий тест-драйв та звернути увагу на контрольні лампи ADS та ABS. Якщо вони під час руху на перших метрах гаснуть – потрібно перевірити передні та задні гальма.

Власникам мотоциклів не варто нехтувати перевіркою стану власного екіпірування. Правильний мотоекіп забезпечує пасивну безпеку та сприяє комфорту мотоцикліста. Йдеться про шолом, основний та протитуманний візор, а також спеціальну протитуманну накладку. Якщо на них є подряпини або інші пошкодження – екіпірування краще замінити.

Мотоцикліст також повинен пам’ятати, що яскравий одяг набагато помітніший на трасах для інших учасників руху. Крім того, слід пам’ятати, що за час зими водії відвикли від присутності байкерів на дорогах і не встигають правильно оцінити швидкісну динаміку мотоцикла, тому потрібно бути дуже уважними.

Підпишіться на наш Telegram, Facebook та WhatsApp або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.