Який мотоцикл купити новачку?

Багато хто переконаний в тому, що перший мотоцикл для новачка – це не той транспортний засіб, який потрібно ретельно добирати. Буцім, така техніка має виконати одну-єдину задачу: познайомити майбутнього пілота з особливостями будови та їзди. А надалі, стверджують стереотипи, власник все одно замінить його на інший байк. Така думка мала б право на існування, якби мотоцикл вартував хоча б як велосипед. Та й безвідповідальність у випадку вибору мототехніки – пряма загроза життю та здоров’ю. Тому хто б і що не розповідав, обирати перший мотоцикл для початківця потрібно дуже прискіпливо.

Види мотоциклів та їх характеристики: що потрібно знати ще до пошуку байка

Не маючи досвіду водіння, складно починати пошук мото. Коли лише майнула думка, що було б добре придбати мотоцикл, перегляньте на AUTO.RIA актуальні варіанти. Класифікують мототехніку за великою кількістю принципів та критеріїв. Але для початку цілком достатньо знати умовний розподіл на класи. Приведемо основні типи та коротко опишемо кожен з них.

  1. Дорожні (класичні) байки. Забігаючи наперед, скажемо, що саме вони є найбільш прийнятним варіантом для «старту». Серед переваг такого мототранспорту – відмінна керованість, здатність бездоганно пересуватися шляхами загального користування. Але варто цікавитися потужністю двигуна – серед зразків такого класу є моделі досить потужні, а тому небезпечні для недосвідченого пілота. Мото для початківців такого типу вважають оптимально збалансованим – якщо правильно підійти до вибору. Тим, кому складно визначитися з моделлю на початках, знавці радять мотоцикли саме дорожнього класу. Але варто усвідомлювати, що гонки та трюки – не для такого «залізного друга», як, врешті, і не для новачків.
  2. Спортивні мотоцикли. Першочергово новачків вабить дизайн таких байків, але є ще один плюс – спортивні моделі зазвичай мають невелику вагу. Перегони по асфальтових дорогах для подібної мототехніки – найкраще призначення. Проте, початківцю необхідно розуміти, що до спортбайка потрібно «дорости». Керування такими мотоциклами є досить специфічним, тому якщо вам потрібно придбати саме перший мотоцикл для новачка, цей клас краще до пори обходити стороною.
  3. Круїзери й чопери. Про красу таких мото сперечатися не доводиться. Іноді так і кажуть, що вони призначені «для понтів». Чопер може бути джерелом задоволення в процесі їзди, проте тільки для пілотів з досвідом. Як мотоцикл для новачка такий байк стане швидше проблемою, ніж радісним придбанням, – він має специфічну посадку. А погані, розбиті дороги круїз ер може долати тільки у тому випадку, якщо оснащений м’якою підвіскою.
  4. Ендуро. Мотоцикли цього класу гарно пересуваються і звичайними дорогами, і розбитими. Як мотоцикл для початківця ендуро не є найкращим варіантом – має зависоку посадку, та й керувати ним якісно можуть тільки водії з досвідом. Попри універсальність фототехніки такого класу, новачкам краще звернути увагу на інші байки.
  5. Мотоцикли для подорожей (туристичні). Все, що має знати новачок про такі байки – це те, що вони зазвичай дуже важкі. Вони мають досить потужні двигуни, здатні розвивати шалену швидкість. Але такий засіб пересування призначений не для навчання та ознайомлення з фототехнікою загалом, а для подорожей на великі дистанції. Купити туристичний мотоцикл новачкові – значить свідомо наражати його на небезпеку.

Загалом, новачкам частіше за все радять обирати малокубатурну техніку (від 125 до 150 кубічних сантиметрів). На подібні мотоцикли, до речі, і ціна не «кусається» – можна обрати цілком непоганий новий китайський байк. З «японців» малокубатурний Yamaha YBR125 набагато якісніший, проте багатьом він доступний хіба вживаний.

Чому купівля мотоцикла для новачка передбачає обов’язковий тест-драйв?

Мотоцикл для початківця до певної міри «незвіданий звір». Навіть якщо майбутній пілот пройшов усі кола навчання в автошколі, купівля особистої техніки – це вже крок до подальшої стабільності. Тобто користувачу доведеться не лише демонструвати свої водійські навички, а постійно, регулярно їздити на мото.

Це бувалий пілот, переглянувши перелік технічних характеристик, одразу зрозуміє, чи йому підходить та, чи інша модель. Початківець же не має достатньо досвіду та знань – вони будуть набуті згодом. Тому на початках краще техніку випробовувати.

Кожен мотоцикл, як кажуть байкери, має свій характер. Кожен байк має свої габарити, і в усіх випадках різні посадку та розташування керма. У випадку з новачком більше, ніж в інших ситуаціях важлива відповідність анатомічним особливостям (зросту, вазі пілота) та початковим навичкам. Без тест-драйву, просто оглянувши техніку, може бути ризик неприємної несподіванки – гарна, якісна техніка виявиться непридатною для використання саме цим пілотом, або дуже незручною.

Вживаний мотоцикл для новачка, чи нова мототехніка?

Вище ми уже згадували, що багато хто вважає перший байк способом «промацати» як свої навички, так і можливості техніки. Єдиної відповіді на запитання «який мотоцикл для новачка кращий: новий чи б/в?» насправді не існує. Хтось може сказати, що вживаний залізний друг обійдеться дешевше, і тому його не шкода буде розбити. Але це не в усіх випадках істина в останній інстанції: деякі вживані «японці» можуть коштувати, як три нових мотоцикли у сучасному дилерському салоні.

Новий мотоцикл – це гарантія сервісного обслуговування, можливість одразу придбати екіпірування. Вживаний може бути кращим з огляду на ціну, проте вимагає більш кропіткого підходу до першої поїздки (заміну мастила, технічний огляд тощо)

Якщо ви вагаєтеся і не можете визначитися, де купувати мотоцикл – в салоні чи з рук, радимо скористатися порадою знайомих мотоциклістів, які точно знають усі ключові характеристики техніки, потрібні для якісного водіння початківцем.

Отже, вибір мотоцикла для новачка – справа відповідальна, але не занадто складна, як здається. Якщо ретельно аналізувати вагу, потужність та комплектацію того чи іншого байка, можна купити модель, яка стане улюбленою як мінімум на десятиріччя. Головне – детально вивчити пропозицію ринку. І коли є сумніви – не соромитися радитися з друзями чи консультуватися з менеджерами торгових платформ.

Підпишіться на наш Telegram, Facebook та WhatsApp або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.