Дизельний Mercedes-Benz E-Class можуть заборонити до експлуатації

Компанію Mercedes-Benz підозрюють у шахрайстві з дизельним E-Class. Федеральне управління автотранспорту Німеччини (KBA) повідомляє, що на цих автомобілях використовуються програми, що занижують реальні показники шкідливих викидів.

Як з’ясувала агенція Reuters, Mercedes-Benz отримав від KBA документ, де вказано, що автовиробник використовує програмні рішення для зниження реальних показників шкідливих викидів дизельних моторів, які відповідають екологічному стандарту Євро-6. Згадуються три рішення. Як мінімум два з них втручаються в роботу двигуна під час тестування параметрів в залежності від визначених температурних режимів. Mercedes-Benz зі своєї сторони заявив, що надає KBA підтримку в розслідуванні та вже розробив оновлення ПО, яке повинно розв’язати проблему.

Це вже не перший випадок, коли до дизельного E-Class виникають претензії. Ще у 2021 році Mercedes-Benz звинуватили у встановленні шахрайського ПО, але тоді йшлося про вісім програм, що зменшують об’єм реагенту AdBlue, необхідного для нейтралізації оксидів азоту.

У лютому 2023 року сотні британських власників автомобілів німецької марки потребували від Mercedes-Benz грошову компенсацію на тлі використання технології зниження реального рівня викидів NOx. Тоді автовиробник не визнав свою провину і заявив, що колективний позов власники подали, надихнувшись дизельним скандалом з концерном Volkswagen. Вина останнього в зниженні показників шкідливих викидів дійсно була доведена, і компанія виплатила британським власникам понад 90 тисяч автомобілів компенсацію в розмірі 193 мільйони фунтів стерлінгів.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.