Електромобілі Stellantis будуть вібрувати як машини з ДВЗ

У базі Всесвітньої організації інтелектуальної власності знайшовся патент Stellantis на дві системи. Їхнє завдання – посилити враження від водіння електричного автомобіля, додавши вібрації та звук, як від двигуна внутрішнього згоряння.

Одна з систем під назвою Active Vibration System Enhancement (AVE) містить віброгенератор, завдяки якому в певні моменти вібруватимуть різні елементи автомобіля – наприклад, кермо або сидіння водія. Однак передбачена можливість змусити вібрувати навіть шасі та кузов цілком.

Друга система – Active Sound Enhancement (ASE) – доповнить вібрації звуком, який лунатиме з внутрішніх та зовнішніх динаміків. Як і AVE, вона здатна моніторити різні показники за допомогою датчиків, враховуючи швидкість автомобіля, прискорення та крутний момент.

Судячи з документа, системи призначаються електричним маслкарам, а тому першим їх напевно отримає Dodge Charger Daytona. А допомагатиме цим системам акустична система Fratzonic, що генерує звук вихлопу.

Stellantis далеко не перший автовиробник, який хоче «озвучити» електромобілі. Lotus, наприклад, ще в нульових розробила установку, завдяки якій безшумні автомобілі на електротязі почали видавати звук двигуна з метою безпеки, щоб їх чули на дорогах. Аналогічні системи створювали Toyota, Audi, Nissan, а однією з останніх стала Pininfarina. Електрогіперкар Battista отримав цілий низькочастотний саундтрек.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.