Lotus представив потужний електричний ліфтбек Emeya

Компанія Lotus розсекретила електричний ліфтбек Emeya, який обіцяє здивувати розкішшю та надсучасними технологіями.

Аналогічно кросоверу Lotus Eletre, ліфтбек Emeya побудований на платформі Electric Premium Architecture (EPA). Це рекламна назва архітектури Sustainable Experience Architecture (SEA), на розробку якої Geely витратила 2,5 мільярда доларів. У випадку з Lotus йдеться про версію SEA-S, хоча у цього «візка» є ще чотири різновиди.

На практиці SEA-S має забезпечити «чистий» за виміром електромобілів досвід водіння. Допоможе в цьому адаптивна пневмопідвіска, що до тисячі разів на секунду «промацує» дорогу перед автомобілем, і продумана аеродинаміка. Кузов Emeya буквально пронизаний повітряними каналами. У перенаправленні потоків беруть участь вісім вентиляційних отворів. Вони оптимізують струм повітря навколо машини та охолоджують гальма, мотори та батарею. Плюс до всього є комплекс активної аеродинаміки: тут і заслінки в бампері, і передній щиток, і рухомий дифузор, і дворівневий спойлер, що генерує притискне зусилля 215 кілограмів.

Базові версії ліфтбека отримають двомоторну систему потужністю 612 к.с. та 710 Нм крутного моменту. У машин з приставкою R віддача зросте до 918 к.с. та 985 Нм. Всім варіантам дістанеться батарея ємністю 102 кВт-год, повного заряду якої має вистачити на 500-600 кілометрів. Цільові динамічні показники такі: розгін до «сотні» – 2,78 секунди; з 80 до 120 км/год – менше ніж 2 секунди; максимальна швидкість – 256 км/год.

Для оздоблення салону Emeya використовують матеріали на основі сучасних волокон, що знизить вагу, а заразом дозволить звітувати про зменшення викидів вуглекислого газу. Внутрішнє оздоблення обіцяють прикрасити шкірозамінником Ultrafabrics, натуральною «наппою», алькантарою та декоративними накладками, на які методом вакуумного напилення нанесений алюміній. Крім того, Lotus стане першим автовиробником, який використовує бавовняну нитку, отриману шляхом перероблювання одягу та відходів швейної галузі.

Список обладнання Emeya включатиме аудіосистему KEF з просторовим звуком та проєкційний AR-дисплей діагоналлю 55 дюймів.

Більше інформації про Emeya британці обіцяють розкрити до кінця року. Початок виробництва запланований на 2024 рік. Ключовими ринками для моделі, швидше за все, стануть Велика Британія, Німеччина, Нідерланди, Бельгія, Франція, Італія, Норвегія, Швеція та Швейцарія.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.