Mazda побудує автомобіль на шасі з вуглецевого волокна

У нещодавно отриманому патенті Mazda розкриває подробиці свого плану створення першого у світі серійного автомобіля на шасі з вуглецевого волокна.

Традиційно автомобілі з важкими кузовами зі сталі або алюмінію вимагають потужніших двигунів для досягнення прийнятних характеристик. Однак зі зростанням популярності гібридних та повністю електричних автомобілів виникає нова проблема – додаткова вага акумуляторних батарей.

Mazda визнає цю проблему та розробляє інноваційні рішення для зниження маси своїх автомобілів. Використання вуглецевого волокна – один з таких підходів. Цей матеріал відомий своєю легкістю та високою міцністю, що робить його ідеальним для виготовлення високоміцних та легких шасі.

У своєму патенті Mazda описує процес створення «квазіізотропного» матеріалу з перехресних шарів вуглецевого волокна. Цей матеріал має рівномірну міцність у всіх напрямках, що забезпечує високу стійкість до деформації та навантажень.

Для розробки вуглецевого шасі Mazda заручилася підтримкою Nippon Steel Chemical & Material. Ця компанія має великий досвід у проєктуванні та виробництві композитних матеріалів з вуглецевого волокна. Партнерство з Nippon Steel Chemical гарантує Mazda доступ до передових технологій та виробничих потужностей.

Крім зниження ваги, вуглецеве шасі також пропонує екологічні переваги. Виробництво сталі або алюмінію потребує значних витрат енергії, тоді як композитний матеріал з вуглецевого волокна має нижчий вуглецевий слід. Крім того, легші автомобілі споживають менше пального, що призводить до зменшення викидів.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.