Названо найкращий двигун усіх часів

Експерти видання CarBuzz вивчили список нагород двигунів, які виготовляли у різний час. Найтитулованішим стало сімейство моторів BMW Prince, розроблене німцями спільно з концерном PSA Peugeot-Citroen (нині входить до Stellantis).

При цьому експерти враховували кількість премій Engine of the Year, які присуджуються такими авторитетними організаціями як Wards AutoWorld Magazine (або WardsAuto) та International Engine of the Year Awards. Експерти оцінюють різні параметри – від потужності до рівня шуму.

Що стосується сімейства BMW Prince, то був розроблений двигун з невеликим робочим об’ємом (1.4 та 1.6 літра), доволі потужний (89-120 к.с.) і при цьому економний. У ньому знайшли втілення системи турбонаддува та безпосереднього упорскування, системи зміни фаз газорозподілу Vanos та Double Vanos, система охолодження з електричним насосом.

Список авто з BMW Prince доволі широкий: Peugeot 207 Sport, Mini Cooper, Mini One, Peugeot 208, 2008, 308, 3008, 508, Citroen C3, C3 Picasso, C4, DS 3 та DS4.

При цьому з часом з’ясувалося, що слабкою ланкою в конструкції мотора є ланцюг ГРМ, поршневі кільця та ​​ковпачки, що знімали оливу, що призводило до підвищеної витрати оливи. На тлі безпосереднього упорскування накопичувався нагар, який згодом спричиняв нерівну роботу двигуна, втрату потужності.

Але при всьому цьому BMW Prince є найтитулованішим сімейством моторів: у нього вісім нагород International Engine of the Year Awards (2007-2014) у категорії від 1,4 до 1,8 літра, а також двигун увійшов до топ-10 найкращих моторів Ward у 2011 році.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.