Представлено найбільшу у світі електровантажівку

У ПАР презентували макет гігантського кар’єрного самоскида Anglo-American nuGen. Це найбільший і найважчий у світі вантажний електромобіль і незабаром надійде у виробництво. Про це повідомляє офіційний сайт американської компанії “First Mode”.

Саме фахівці First Mode розробили цю велетенську вантажівку для компанії Anglo-American, яка видобуває в ПАР платину кар’єрним методом. За основу взято японський Komatsu 930E — один із найбільших автомобілів такого класу. Він досягає 8,2 м завдовжки, а діаметр його коліс — 4 м.

Вантажівці повністю замінили силову установку. Якщо стандартний Komatsu 930E є дизель-гібридом, то nuGen рухають електромотори сумарною потужністю 2 МВт (2720 к.с.). Такої віддачі достатньо, щоби перевозити до 290 тонн гірської породи. Водночас повна маса завантаженого електромобіля сягає 510 тонн. Під час презентації в присутності президента ПАР Сиріла Рамафози прототип nuGen зміг підняти 150 тонн вантажу на схил із крутістю 7%.

Живлять електромотори акумуляторна батарея місткістю 1200 кВт∙год, а також водневі паливні осередки. Вантажівка не має шкідливих викидів — у вихлопі міститься лише водяна пара. Також передбачена система гальмівної рекуперації, що допомагає заряджати батарею.

Найближчими роками Anglo-American nuGen запустять у виробництво. До 2030 року планують випустити 30 електричних самоскидів.

Підпишіться на наш Telegram, Facebook та WhatsApp або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

ДЖЕРЕЛОФокус