Toyota Prius може отримати водневу версію

П’яте покоління Toyota Prius імовірно дебютує в Японії в грудні 2022 року. Хетчбек отримає два варіанти гібридних силових установок – класичну і з можливістю зарядки від мережі. Але це ще не все…

Найцікавіше почнеться в середині життєвого циклу наступної генерації Prius. Японські ЗМІ стверджують, що до 2025 року двигун внутрішнього згоряння, який входить до складу гібридної системи, переведуть на водень. Сама ідея спалювання водню в ДВЗ далеко не нова, але зараз до неї повернулися, в тому числі в Toyota, яка в останні роки використовувала водень більш екологічним способом – в паливних елементах електромобілів.

У квітні Toyota показала прототип JDM-хетчбека Corolla Sport з «турботрійкою» від хот-хетча GR Yaris, яку перевели на чистий H2. Інженери змінили систему уприскування та паливопровід і встановили замість паливного бака ємності з газом, отриманим на заводі Fukushima Hydrogen Energy Research Field. На відміну від воднемобілів, єдиним «вихлопом» яких є звичайна вода, така силова установка не є повністю «зеленою», оскільки в процесі горіння все одно утворюється деяка кількість оксидів азоту. Проте, домогтися зниження рівня шкідливих викидів можна і в такий спосіб. Приємний бонус – збережеться звичний звук роботи ДВЗ.

Підпишіться на наш Telegram, Facebook та WhatsApp або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.