У Європі злетів попит на модель Ford, яку знімають з виробництва

У Європі злетів попит на Ford Focus після того, як було оголошено про те що модель буде знято з виробництва. За підсумками минулого року хетчбеки та універсали Focus розійшлися накладом 100,6 тисячі примірників, а приріст щодо 2022 року становив значні 27,6%.

Ford Focus четвертого покоління дебютував навесні 2018 року, а 2021 року відбувся плановий рестайлінг. Про відставку моделі стало відомо давно, а тепер профспілка IG Metall розкрила дату зупинки конвеєра та погодилася на звільнення 3500 з 4500 співробітників, які працюють на німецькому заводі Ford.

Звільнення за згодою з компанією Ford означають, що співробітникам виплатять відступні за розірвання трудового договору. Позбуватися працівників «блакитний овал» почне після закінчення виробництва, тобто до зими 2025 року скорочень не передбачається. Тисячу співробітників Ford вирішив залишити: ймовірно, вони потрібні на той випадок, якщо в Німеччині вирішать випускати доступні електромобілі американської марки.

Завершення виробництва Ford Focus на хвилі зростання продажів виглядає дивно, але раніше «блакитний овал» аналогічним чином позбувся іншої популярної моделі — Fiesta. Попит на малолітражний хетчбек був на високому рівні, проте Ford вирішив відмовитися від моделі, щоб звільнити місце для електричного Explorer.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.