Депутати додумалися, як покращити транспортне забезпечення ЗСУ

Народні депутати України додумалися, як покращити транспортне забезпечення Збройних сил та інших військових формувань: змусити одних поділитися з іншими, та ще й оштрафувати перших. Таке ноу-хау закладене у проект закону «Про внесення змін до статті 481 Митного кодексу України».

Йдеться про власників «євроблях», які перевищать строк тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування чи комерційного призначення на митну територію України більше як на 30 діб. Зараз за таке порушення передбачений штраф у розмірі 10 тис. неоподатковуваних мінімуми доходів громадян (170 тис. грн.) або конфіскація автомобіля.

Нардепи вирішили, що можна не так сильно карати порушників, якщо вони добровільно погодяться передати своє авто на потребу ЗСУ чи інших військових формувань. Але штраф таки заплатять — 8500 грн.

Прикметно, що автори пропонують цей варіант не як тимчасовий, на час дії військового стану, а на постійній основі. Тим самим «інші військові формування» фактично заохочуються до розшуку власників «євроблях», що затрималися із оформленням чи вивезенням, аби висунути йому пропозицію добровільно віддати авто, від якої буде важко відмовитися.

Нагадаємо, що до 1 липня діяв пільговий режим оформлення автомобілів, придбаних за кордоном. Утім, за оцінками експертів ринку, далеко не всі власники «євроблях» встигли розмитнити автомобіль на таких умовах чи оформити всі належні документи при реєстрації в Україні.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.