Депутати вигадали ще 3 законопроєкти про “нульове розмитнення”

Після того, як з подачі Кабінету міністрів був зареєстрований четвертий за рахунком проєкт про скасування пільг на імпорт автотранспорту, законотворці вирішили не зупинятися, та внесли в Раду ще три. Вивчаємо, що запропоновано в альтернативних до «кабмінівського» документах.

Оскільки інформації у кожному документі чимало, зупинимось лише на основних тезах із кожного, та лише тих, які стосуються правил оподаткування імпорту автотранспорту.

Отже, перший з альтернативних – документ з номером 7418-1. Його автори пропонують залишити на постійній основі можливість одноразового ввезення транспортного засобу з нульовими ставками мита та ПДВ, але з повним акцизом для учасників бойових дій, які брали безпосередню участь у збройній агресії РФ проти України. Для всіх інших громадян на період воєнного стану пропонують встановити зменшені розміри податків: мито – 5%, ПДВ – 7%, та залишити у повному розмірі акциз. Крім цього запропоновано скасувати збір за першу реєстрацію до ПФ для покупців електромобілів.

Наступний – законопроєкт №7418-2. Цей документ містить пропозицію залишити пільги (нульові ставки мита, акцизу й ПДВ) для імпорту ТЗ фізичними особами на час дії воєнного стану, але щонайменше до 31.12.2022, за умови, що транспортні засоби мають рік випуску до 2017 та їхня вартість (не уточнено – митна чи ринкова) не перевищує $8000.

Ті ж пільги запропоновано надати учасникам бойових дій, які брали безпосередню участь у війні, з тією різницею, що пільги діятимуть протягом воєнного стану та ще рік після оголошення про його відміну, і не застосовуватимуться рамки щодо ціни та року випуску ТЗ.

І третій документ, проєкт №7418-3, може залишити «нульове розмитнення» для транспортних засобів віком понад 5 років та вартістю менше ніж 10 тисяч євро на час дії воєнного стану, а також на постійній основі цим документом запропоновано скасувати акцизний збір на імпорт ТЗ з пробігом.

Нагадаємо, що всі щойно коротко описані законопроєкти є альтернативними до основного, «кабмінівського», №7418, суть якого геть проста: скасувати всі пільги на розмитнення для всіх з 1 липня 2022 року. А як «бонус» – скасувати збір до ПФ за першу реєстрацію для покупців електромобілів.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.

ДЖЕРЕЛОAUTO.RIA.com