Верховна Рада скасувала “нульове розмитнення” автомобілів

Законопроєкт Кабміну №7418 було ухвалено 234 голосами «за» на пленарному засіданні 21 червня. Так зване «нульове розмитнення», тобто можливість ввезення низки транспортних засобів без сплати мита, акцизу й ПДВ, діятиме лише до 1 липня 2022 року. З цього дня сплачувати податки доведеться у повному розмірі.

Також встановлено «дедлайн» для ввезення вантажівок, автобусів та деяких видів спецтехніки з «послабленнями» щодо екостандартів до «Євро-3» тільки до кінця цього року (раніше було можна до завершення воєнного стану плюс 12 місяців після його скасування). Отже, з 1 січня 2023 року такі машини знову мають відповідати «Євро-5». Цим же документом скасовується сплата збору за першу реєстрацію до Пенсійного фонду (від 3 до 5% від вартості ТЗ) для покупців електромобілів.

Нагадаємо, ці зміни мають набути чинності з 01.07.2022, за умови, якщо до цього часу проєкт отримає підпис Президента та буде опублікований в офіційному виданні.

І ще одне нагадування: в питанні розмитнення автомобілів наразі ставити крапку рано, оскільки є ще три законопроєкти, теж поданих Кабінетом Міністрів, які стосуються цілковитої зміни правил імпорту, щоправда, поки лише для легкових автомобілів.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.

ДЖЕРЕЛОAUTO.RIA.com