В Україні пропонують дозволити водіння автомобіля з 16 років

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №8039, яким депутати пропонують дозволити керування автомобілем з 16 років, але з певними умовами.

Поширити право на керування транспортними засобами категорії B депутати пропонують:

  • на осіб, які досягли 16-річного віку, але за письмовою нотаріально посвідченою згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників – якщо автомобілі з автоматичною коробкою передач;
  • на осіб, які досягли 17-річного віку за письмовою нотаріально посвідченою згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників – якщо автомобілі з механічною коробкою передач.

У разі завдання шкоди іншій особі, неповнолітня особа несе відповідальність відповідно до Цивільного Кодексу. У разі відсутності у неповнолітньої особи майна, достатнього для відшкодування завданої шкоди, цей тягар лягає на тих, хто підписував згоду на дозвіл неповнолітньому керувати транспортним засобом.

Метою своєї пропозиції депутати називають «підвищення правосвідомості молоді у сфері Правил дорожнього руху, що сприятиме посиленню безпеки на дорогах». Формулювання дивне та й сама ідея дозволити неповнолітнім керувати автомобілем, тобто засобом підвищеної небезпеки, виглядає зовсім не як піклування про безпеку на дорогах, а як спроба легалізувати дії підлітків – дітей мажорів, які й без того сідають за кермо батьківських автівок. Тоді вже й продаж алкоголю підліткам треба дозволити, якщо в них є «записка від батьків».

Сподіваємось, що цю дурну пропозицію нардепів «завернуть» ще на етапі розгляду в профільному комітеті й до сесійної зали вона не дійде. До речі, серед авторів законопроєкту – скандальний нардеп Олександр Юрченко, який у Львові потрапив у ДТП у стані наркотичного сп’яніння, колишні представники «Партії Регіонів» та ОПЗЖ, власник «заводів-параходів» Максим Єфімов тощо. Цього достатньо, щоб зробити висновки про справжні мотиви їх ініціативи.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.