Автомобілем року в Європі вперше в історії став Jeep

Члени журі конкурсу Car of the Year 2023 майже одноголосно присудили перемогу електричному кросоверу Jeep Avenger: новинка набрала 328 балів, залишивши позаду «батарейні» мінівен Volkswagen ID. Buzz (241 бал) та кросовер Nissan Ariya (211 балів). У фінал також вийшли Kia Niro (200), Renault Austral (163), Peugeot 408 (149) та близнюки Subaru Solterra/Toyota bZ4X (133).

Jeep Avenger мало чим нагадує культові американські позашляховики: ця модель розроблена для Європи на платформі Stellantis та багато в чому уніфікована з Peugeot. Навіть повного приводу Avenger не має, а випускати новинку будуть у Польщі. Втім, відмова від звичних цінностей дозволила Jeep сподобатися журі Car of the Year 2023, а для американських автовиробників успіх Avenger став першим з 2012 року (тоді переможцем був Chevrolet Volt).

Електромобіль виграє титул «Автомобіля року» в Європі другий рік поспіль, адже 2022 року лідером виявився Kia EV6. За останні п’ять років електромобілі були першими тричі, оскільки у 2019 році журі вважали найкращим Jaguar I-Pace. Втім, у Японії судді теж обрали найкращим автомобілем електромобіль, а в США «батарейні» машини були першими у двох номінаціях з трьох.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.