Нинішній Volkswagen Golf може стати останнім в історії моделі

Volkswagen Golf дев’ятого покоління може не з’явитися – рішення про його розробку досі не прийнято. Про це повідомив керівник німецької компанії Томаса Шефера

Проблема полягає в посиленні екологічних норм у Європі, які потребують значних інвестицій у модернізацію двигунів внутрішнього згоряння. Це неминуче позначиться на кінцевій вартості автомобіля, а у випадку з Golf збільшення може бути вагомим. Тож у найближчі 12 місяців автовиробник оцінюватиме економічну доцільність проєкту.

Нинішній Golf восьмого покоління дебютував восени 2019 року. Volkswagen вже працює над оновленням моделі, однак після 2025 року в Євросоюзі почне діяти екостандарт Євро-7 – його параметри досі не затверджені, але автовиробники вже б’ють на сполох і попереджають, що через необхідність модернізувати двигуни внутрішнього згоряння автомобілі подорожчають на 3-5 тисяч євро. Для деяких моделей масового сегмента, серед яких і Golf, така націнка може стати серйозною – як мінімум Golf ризикує втратити статус бестселера в Європі, а як максимум модель стане економічно невигідною і від неї відмовляться.

Іншими словами, Volkswagen має два можливі сценарії: або відмовлятися від розробки Golf дев’ятого покоління, або переводити модель на електротягу, що дозволить зберегти її в строю після 2035 року, коли в Європі набуде чинності заборона продажу автомобілів з ДВЗ.

Хай там як, зараз ви маєте можливість купити у наші крамниці чашку з фотографією Volkswagen Golf будь-якого покоління.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.