З’явилися подробиці про Nissan Leaf третього покоління

Минулого року почали ширитися чутки, що Nissan Leaf у його нинішньому вигляді ризикує зникнути з модельної лінійки марки після того, як життєвий цикл хетчбека закінчиться. Тепер з’явилося більше подробиць: Automotive News пише, що третє покоління моделі вже в активній розробці, і це не хетчбек, а купеподібний кросовер.

Leaf наступного покоління формфактором нагадуватиме концепт Chill-Out 2021 року: кроскупе зі спортивним силуетом і високою посадкою. В основі Chill-Out лежала платформа CMF-EV, у рух його приводила установка e-4orce. Все це (а також просунутий автопілот) може отримати й «третій» Leaf. Новинці пророкують акумулятори китайської фірми Envision, які забезпечать їй значний запас ходу.

За інформацією Automotive News, виробляти модель планується на заводі Nissan у Великій Британії, який також вироблятиме електричні Qashqai та Juke. Прем’єра нового Leaf очікується ближче до кінця наступного року, а у продаж модель надійде на початку 2025-го.

Основним ринком збуту актуального Leaf залишається Європа. Так, за 2021 рік європейці придбали понад 33,7 тисячі електричних хетчбеків, а у 2022 році попит на модель почав падати – вдалося продати 28,5 тисячі машин. Найкращим роком для моделі був 2018-й, коли було реалізовано 38,7 тисячі штук.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.