Чому з автомобілів зникли антистатичні стрічки

Стрічка, яка висить у задній частині автомобіля, сьогодні є незвичайним видовищем, але вона широко використовувалася в 1990-х роках. Що це було і чому ця стрічка зникла?

Нікому не подобається відчувати удар електрики після дотику до металевого елемента автомобіля. Це не що інше, як обмін електричними зарядами, і хоча така ситуація не небезпечна для людини, вона завжди викликає неприємні відчуття. Для розв’язання цієї проблеми використовувалися антистатичні стрічки, яка кріпилася до металевого елемента автомобіля й виконувала роль елементарного заземлення.

Чи був сенс в антистатичній стрічці?

Теоретично така стрічка має сенс, тому що під час руху автомобіль природним чином накопичує заряд на своєму кузові, а стрічка розряджає його на землю. Проте не варто забувати, що кузов автомобіля – не єдине місце, де накопичуються електричні заряди. Джерелом накопичення також може бути пасажир в автомобілі, а точніше, його одяг. Ситуація особливо стомлива взимку, коли люди надягають кілька шарів одягу, а повітря сухе. Тоді майже все, чого ми торкаємося, викликає стрибок заряду.

Тому, навіть якщо стрічку причепити до автомобіля, неприємний ефект відчувається, хоча тоді ми б’ємо машину електрикою, а не навпаки. Спосіб усунути ефект – носити одяг, який не генерує статичну електрику. Деякі водії також кажуть, що треба доторкнутися до кузова автомобіля перед тим, як вийти, і тримати руку, поки ви не опинитесь на землі.

Отже, використання антистатичної стрічки в легковому автомобілі не приносить очікуваних результатів, а її кріплення має сенс на старих автомобілях лише з естетичних міркувань або для максимально правдивого відтворення минулих часів.

Коли заземлення обов’язкове?

Для деяких транспортних засобів використання заземлення є обов’язковим. Наприклад, бензовози повинні бути обладнані елементом, який скидає навантаження на землю. Зазвичай це ланцюги, і обов’язковість їх використання обумовлена міркуваннями безпеки, адже будь-яка іскра може стати реальною причиною займання. З цієї ж причини повинні бути заземлені АЗС, хоча там зарядно-розрядна установка виглядає зовсім інакше.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.