Чи можна користуватися ручником узимку?

Досвідчені водії радять не ставити взимку машину на ручник, щоб уникнути примерзання колодок до гальмівного диска. Ба більше, дехто ручником взагалі намагається не користуватися, щоб він не зношувався, і залишає автомобіль переважно на передачі. Чи правильно це взагалі?

Насправді ж, ручником потрібно користуватися хоча б для того, щоб гальмівний механізм не іржавів. До того ж стоянкове гальмо може зіграти роль аварійного при виході з ладу основної гальмівної системи, і тому важливо, щоб у вас було уміння, розвинена моторика користування ручним гальмом.

Необхідно завжди використовувати ручне гальмо при стоянці на ухилі в умовах ожеледиці, особливо якщо йдеться про монопривідний автомобіль. Це пов’язано з тим, що гальмівне зусилля, яке діє лише на ведучі колеса, може бути недостатнім, і автомобіль може почати повзти вниз. Наприклад, у випадку автомобілів з переднім приводом, де вимкнений двигун утримує передні колеса від обертання, ручник впливає на задні колеса, створюючи ефект «гальма 4×4».

У задньопривідного автомобіля використання стоянкового гальма в таких умовах теж є обов’язковим. Це пов’язано з тим, що стоянкове гальмо запобігає роботі вільного диференціала. Якщо не використовувати ручник і покладатися тільки на передачу, достатньо, щоб одне з задніх коліс опинилося на льоду, і машина може почати скочуватися вниз по ухилу.

На автомобілях з автоматичною коробкою передач рекомендуємо завжди використовувати ручне гальмо при паркуванні на крутих ухилах. У таких випадках фіксатор трансмісії зазнає значних навантажень, що може призвести до його виходу з ладу або принаймні до важкого вимкнення режиму «Р».

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.