П’ять зимових хитрощів, про які автомобілістам треба забути

Зимові хитрощі, що передаються водіями з покоління в покоління, досі існують та сприймаються багатьма як дієві лайфхаки. Але насправді більшість з них, скажімо так, протерміновані й приносить більше проблем, ніж користі. Зібрали п’ять найпоширеніших «хитрощів» і пояснюємо, чому так не треба робити з сучасними автомобілями.

Нагріти ключ запальничкою

Замерз замок? У водіїв старої школи для цього є «чудова» хитрість – нагріти ключ запальничкою. Якщо ви не їздите на класичному автомобілі, в якому ключ – це просто шматок металу, іноді вмонтований в шматок гуми або пластику, а в замку немає пластикових елементів, ви, в принципі, можете скористатися цим методом. Але якщо ваш автомобіль ще не справив повноліття, забудьте про цей трюк, інакше ризикуєте пошкодити не лише пластиковий корпус ключа-брелока та пластикові елементи всередині замка, але й тендітну електроніку.

Розморозити вікна окропом

Навіщо шкребти вікна, коли їх можна облити окропом? Хоча б тому, що за допомогою окропу можна не тільки розморозити вікна, але й добряче провітрити машину, адже бокове скло, наприклад, може розсипатися на шматки через термоудар. На багатошаровому лобовому склі, своєю чергою, можуть з’явитися тріщини, особливо якщо скло раніше мало дефекти. Звичайно, це не означає, що будь-яке скло розсиплеться одразу після обливання окропом, але навіщо ризикувати?

Додати бензин до солярки

Не так давно такий спосіб «зазимування» солярки рекомендувався навіть автовиробниками – в мануалах багатьох автомобілів містилася інформація про максимально безпечне доливання. Сьогодні краще цього не робити – не тільки тому, що змінилися автомобілі, а й тому, що змінилися рецепти пального. Та й наявність зимового пального вже не є проблемою.

Системи впорскування сучасних дизелів надзвичайно чутливі до якості пального, а сучасний бензин має домішки біокомпонентів (спирту), які сприяють зволоженню солярки (наприклад, паровий конденсат зі стінок бака легше змішується з таким пальним). Чи потрібен вам потім дуже дорогий ремонт?

Використати банківську картку замість скребка

Немає під рукою скребка для льоду? Добрі люди одного разу порадили, що замість нього можна використовувати банківську картку (у 1990-і радили коробку від касети чи компакт-диска). Це дуже погана ідея. Шматок ламінованого пластику з магнітною смужкою та «чіпом» насправді делікатний – його використання безпечне для скла, але не для самої карти. Вона може потріскатися та розшаровуватися – карту доведеться міняти.

Розвести багаття під двигуном

Давним-давно, коли зими були дуже холодними, щоб завести двигун автомобіля після морозної ночі, водії вантажівок просто розводили під ним багаття. Причина була проста: використовувалися неякісні моторні оливи, які на морозі швидко перетворювалися на консистенцію вершкового масла – навіть найкращих стартерів та акумуляторів не вистачало, щоб зрушити з місця занурений у слиз колінвал.

Цікаво, що в інструкціях по експлуатації автомобілів кількадесятирічної давнини було передбачено, що після їзди в зимових умовах моторну оливу потрібно злити та винести в тепле приміщення або навіть підігріти, перш ніж заливати в холодний двигун. Сьогодні ж оливи набагато стійкіші до температури, але автомобілі куди менш стійкі до вогню – спроба розпалити під автомобілем навіть маленьке багаття може призвести до великої пожежі.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.